Wpis z mikrobloga


Mirki, wie ktos moze czy sterowanie pinami GPIO w OrangePI rozni sie cos od RaspberryPI?

Ogolnie chodzi mi o to, ze chce zrobic sobie auto sterowane przez WiFi (ogolnie siec) no i lezy mi od kiedys OrangePI PC2, chce tam postawic ARMbian, apacha z serwerem kamerki internetowej i DNSmasq (OrangePI jako host)i wykorzystac skrypty do sterowania oswietlenie w domu, z tym, ze zamiast swiatelek beda silniczki, i chodzi mi o to czy moge korzystac z gotowych rozwiazan, jutro lece do sklepu po plytke testowa troche diod miernik i inne przybory.
Intex_Inc - !#linux #programowanie #orangepi #raspberrypi
SPOILER

Mirki, wie ktos...
  • 7
@zuberek1990: Okej, jutro bede pisac, tylko zauwazylem ze to oswietlenie u goscia ma laga...

Jak to bedzie z poborem mocy, bo jak cos to zrobie baterie z ogniw ze zuzytych baterii od laptopa, bo przewaznie tylko jedno albo dwa sa padniete, a baterie uwalone sa tanie, a na takich samych ogniwach tesla jezdzi ;)
@Intex_Inc: odpuść. Musisz zainstalować specjalna bibliotekę pod Orange, z którą większość rzeczy nie współpracuje. Droga przez mękę. W rpi wszystko działa od strzała. Mam Orangepi i leży w pudełku.
@Intex_Inc: raczej nie. Praktycznie wszystko jest pisane pod rpi. Na orangepi jak chcesz 'z palca' zaświecić np diodę, to jakoś da radę, ale jak już chcesz uruchomić jakiś program, to jest to porażka. Jak masz już pod ręką orange, próbuj, może się uda, ale więcej czasu spędzisz na forach, szukając odpowiedzi dlaczego coś nie działa.