Wpis z mikrobloga

@Ogau: ja sobie dobrałem sam odpowiednie meble od Gała Meble z Twardogóry. Konkretnie wybrałem Aspen - musiałem pojechać osobiście (co mnie zdziwiło i powiedzieć jakie chcę, dać zaliczkę, nie chcieli tego przez email). Za jakieś 2 tygodnie mi przywieźli za darmo do Wrocławia i sam sobie składałem. Co do jakości nie mam żadnych zastrzeżeń.

Edit: znalazłem ich na stronie Leroy Merlin, tylko wolałem bezpośrednio. Cenowo super wyszło.
@Ogau: nie mogę edytować poprzedniego komentarza:
Za meble do kuchni ~10m niecałe 4k z transportem + montaż od nich to 15% wartości ceny kuchni. W najtańszej serii mebli od nich można taka kuchnie zrobić za mniej niż 2k. Warto pojechać do salonu na Bielany, pooglądać, pomogą dobrać, zasugerują co i jak żeby miało to ręce i nogi
@Ogau może znajdź sobie firmę która zaopatruje korpo w meble, przeprowadza je itp. słyszałam że obok Wrocławia gościu ma magazyn, czasem nawet nieużywki mu tam leżą. Niestety nie mam ko taktu. () a kij może będzie miał kuchnie i może nawet spoko.
Meble na wymiar>IKEA>obi/castorama/Agata/BRW taka prawda wiec ceny rozkładają się liniowo w przybliżeniu 15k>10k>5k no i gotowe zestawu z marketu za 800zł ale to już nie są meble
@Ogau: ale 7k za kuchnie jakiej wielkości, bo sama kwota nic nie mówi, oprócz tego, ze jest dość niska? Poza tym meble na wymiar zawsze i wszędzie będą lepsze niż jakakolwiek sieciówka, zakładając oczywiście, ze stolarz zna się na rzeczy i nie oszukuje.
Ikea może być wyraźnie tańsza jeśli bierzesz meble bez montażu i przywiezienia. Różnica paru tysięcy. Same meble składa się bajecznie prosto i przyjemnie, wszystko samo wskakuje na swoje miejsce. Jak dobrze pokombinujesz to przywieziesz kuchnie normalnym autem (albo dwoma).
@Ogau: Zakład meblowy Layman do małej kuchni kupowałem u nich meble z zestawu campari za wszystko razem z blatami i transportem wyszło mnie 3,5k. Zaletą u nich jest to, że ta seria ma 50 brył, więc można kombinować jak się chce. Z montażem nie było problemów choć ikea łatwiejsza :D
Kuchnia zrobiona w kształcie litery U jakieś 2m x 1,5m z czego 2m zabudowany cały dół, 2 ściany po 1,5m zabudowane
Podrzuci ktoś firmy z #wroclaw, w których mogę zamówić meble kuchenne taniej niż w Ikei, Agacie i innych sieciówkach? Jakość pewnie zbliżona, jeśli nie lepsza


@Ogau: skoro wiesz, że jest taniej i nie gorzej, a pewnie lepiej to wykorzystaj tę wiedzę i zamów sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a 7k za meble z sieciówki do małej kuchni to trochę przesada ( ͡° ʖ̯ ͡