Wpis z mikrobloga

Większość Francuzów zarabia po 1600 - 1800 euro miesięcznie, co przy obecnych cenach żywności w tym kraju, jest zdecydowanie za mało.
Taka sytuacja występuje w większości krajów na świecie. Ludzie muszą ciężko pracować i pracują, bo są do tego zmuszeni przez życie, ale koniec końców i tak okazuje się, że to jest za mało.

Płodząc dziecko, zmuszasz go do życia, wyciągając ze spokojnego niebytu, co za tym idzie dziecko jest zmuszone do chodzenia do szkoły, później do pracy. Chodzi, pracuje, tylko po to żeby z głodu nie zdechnąć, a koniec końców często nawet na zaspokojenie podstawowych potrzeb brakuje.
Po co robić problemy nowym istotom? Po co ich wciągać do tej brudnej gry?

#antynatalizm
  • 12
@fapowiczowski O protestach, szczerze mówiąc dopiero się dowiedziałem. Z ciekawości obejrzałem ceny w gazetkach Lidla. Wynika, z nich że dużo rzeczy jest droższych niż w Niemczech. Wg co to za życie za 1,5k€? Nie znam tam cen wynajmu ale w Niderlandach to stawka za jaką nawet Polacy nie pójdą do pracy. Martwi mnie przyszłość Europy, mamy postęp, powinno być nas stać na coraz więcej dóbr. A wszystko idzie w przeciwnym kierunku. Zamiast