Wpis z mikrobloga

Problem z grzejnikami. Mieszkam w bloku i głównie w nocy/wieczorami, jak chcę iść spać i przykręcam grzejniki to zaczynają "stukać". Na początku myślałem, że to sąsiedzi się #!$%@?ą i stukają w rury, ale ogarnąłem, że to gdzieś przy głowicy. Mam głowicę oventrop. Może to być problem z ciśnieniem w układzie? Miałem też mocno dokręcony zawór odpływowy w porównaniu do reszty kaloryferów w mieszkaniu, odkręciłem go prawie do końca, ale spowodowało to tylko zwiększony przepływ przez grzejnik - rura odpływowa się nagrzała. To problem ze źle zamontowanym zaworem przy głowicy? Czy sama głowica? Mogę to teraz odkręcić jak grzeją?
#hydraulika #budownictwo #ogrzewanie
  • 30
@merciless85: kryzę na maksa zakręcić? bez żadnych konsekwencji mogę coś takiego robić? poza tym to coś da, skoro dociskając ten wystający element stukanie dalej było?

@bartiprog: no ja głowicą poniżej 2 stopnia też nie mogę zejść, więc jakiś tam przepływ jest chyba. Chodzi o to, zeby bloku nie wychłodzić?
@Serv_HVAC: nie jest, idzie normalnie. Jak otworzę głowicą to kaloryfer nagrzewa się normalnie od góry i na dole na powrocie rurka jest tylko letnia po jakimś czasie. Sam zawór chyba źle zamontowany? Bo takie rady też czytałem. Ale w tym sezonie grzewczym bym tego już chyba nie ogarnął, bo cały blok bym musiał wyłączyć? :D