Wpis z mikrobloga

Jestem zmuszony kupić zasilacz do mojego lapka, i zastanawiam się nad różnicą w jakości:
Eneron - 35 cbln
GAT (Global Alternative Technologies) - 45 cbln
Movano - 67 cbln
GC (Green Cell) - 75 cbln
Ktoś miał doświadczenie z tymi firmami? Różnice cenowe są spore, oryginał koło 200 kosztuje więc odpadł w przedbiegach.
O dziwo GAT ma najwięcej symboli na naklejce zbieżnych z oryginałem.
#komputery #elektronika #laptopy #zasilacz #niewiemjaktootagowac #chmuratagow
  • 8
@Alver: No to możesz się zastanawiać dalej, ale wg mnie przesadnie oszczędzanie na zasilaczu nie kończy się dobrze. W końcu za zasilaczem masz notebooka.
To tak jakbyś się zastanawiał nad paliwem do swojego samochodu. Jak ci nie szkoda potencjalnych pieniędzy a jeździsz gruzem za 600zł, to jak chcesz możesz zalać czerwonką.
Z zasilaczami trochę to loteria bo wszystkie są zgrzewane i nie da się ot tak sprawdzić. Chociaż poniżej pewnego progu
@sirpingus: Ten laptop jest wiekowy, oryginał wytrzymał 4 lata, chiński zamiennik za 45,77 pln wytrzymał 3 lata. Nie liczę na więcej niż 2 lata więcej pracy tego laptopa. I tak prawie 8 to już sporo.
Jeśli chodzi o paliwa to różnica jest łatwiej dostrzegalna i jest to bardziej kontrolowane i różnice w cenie nie sięgają kilkuset procent. Dlatego ten przykład jest trochę inwalidą. Nie myśl proszę, że Cię atakuję. Twoja opinia
Dlaczego? Trudno określić ile już przepracował i na ile jeszcze starczą podzespoły.


@Alver: Nikt nie produkuje dobrych zamienników, wszystkie niezależnie od ceny są choojowe. Bardzo łatwo to porównać po wadze zasilacza, wszstkie te zamienniki są lekkie jak piórko. A co do bezpieczeństwa tych wytworów to nie warto strzępić ryja, lakier na trafie to jedyne co dzieli człowieka od porażenia.
Nie wiem jaka to marka, np della można praktycznie nowe zasilacze w
@Alver: Bez wchodzenia w dalszą dywagację.
Dobierz zasilacz wg własnego zamiaru i na ile czujesz że jest to warte zachodu.

Od siebie dodam, że poniekąd wiodącym napięciem zasilania notebooków jest często zakres ~19V do ~19,5V.
Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie żebyś kupił dobry zasilacz do notebooka z zapasem mocy, a później zmienił wtyczkę. W praktyce pewnie nie będziesz wybierał notebooka do zasilacza który już masz.

Co zaś dotyczy kupna używanego
@slavoy: Asus oryginał nowy za tyle znalazłem.
@wypokowy_expert: Asus. Mam chinola teraz i wagą się niespecjalnie różni od oryginału.
Chyba poszukam używki tak jak mówicie. Chociaż jeszcze nie jestem przekonany do tej opcji.