Wpis z mikrobloga

Właśnie dostałem odpowiedź po co nam jest #strazmiejska. Wyjazd z posesji został zablokowany przez samochód na zagranicznych blachach. Powiadomiono SM, przyjechali po czym stwierdzili że nie mogą nic zrobić, bo: mandatu nie mogą dać bo nie da się ustalić właściciela, blokady nie mogą założyć bo nie mają takiej wielkości (17'') a odholować nie mogą (bo nie wiem dlaczego). Czyli można całą #polska zablokować samochodami na zagranicznych blachach i stoimy. Naprawdę nic nie można zrobić w świetle #prawo ? Zobaczymy czy #policja coś zrobi, może @Sierzant_Bagieta się wypowie?
#zalesie #samochody no i #bekazpodludzi bo miejsca naokoło jest w #!$%@?
  • 12
@poradnikspeleologiczny: Jakie miasto? Dlaczego nie mogą holować? Droga prywatna?
Jeżeli jest to droga publiczna, to mogą usunąć pojazd blokujący wjazd/wyjazd bez problemów. Musi być jakaś inna przeszkoda natury prawnej albo formalnej.
@poradnikspeleologiczny: Chętnie bym spytał strażników, co im przeszkadza. Zaskakująco często problemem jest to, że funkcjonariusze nie wiedzą co/jak, a lepiej wtedy wybrać odpowiedź defensywną, niż robić coś na hurra.

A, ważna sprawa - wyjazd był zablokowany i ktoś nie mógł wyjechać, czy po prostu koleś stał sobie w bramie? Bo w polskim prawie jest tak, że aby usunąć pojazd stojący w bramie, potrzebny jest ktoś, kto nie może przejechać. Ma to
@poradnikspeleologiczny
@Mhrok

Oczywiście że nie moga odcholowac, bo to się robi tylko w konkretnych przypadkach wymienionych w ustawie.. Parkowanie w miejscu, w tabliczka inf o odholowaniu, na moście, pod wiaduktem, w miejscu powodujący zagrożenie w ruchu itp.. Jeśli dobrze pamiętam to nie ma tam nic o zablokowany wyjeździe.
@Emill: To źle pamiętasz - zablokowany wyjazd podpada pod parkowanie w miejscu zabronionym i utrudnianie ruchu - bezproblemowo wchodzi w definicję ;)
@Mhrok no ok byłem w pociagu I nie mogłem sprawdzić.. Trzeba by jeszcze sprawdzić kto jest właścicielem terenu na którym parkuję pojazd. Jeśli miasto, to #!$%@? skargę do burmistrza na nie podjęcie czynności.

PS. Policja też by tego samochodu nie ruszyla. Jest jakiś strasznie duży opór przed takimi czynnościami. U mnie w mieście kiedyś koleś zostawił samochód na rondzie na krajówce na ponad godzinę, to policja tylko zabezpieczają. Nie wezwali lawety.
@poradnikspeleologiczny prawnie mogą go usunąć. Albo strażnicy nie ogarniają, albo może to problem natury technicznej jak np brak umowy miasta z firmą holująca, albo że święta to firma ma wolne. Często takie głupoty się zdarzają. Mogą być nawet odgórne zalecenia o nie usuwaniu pojazdu jak w moim mieście o nie zakładaniu blokad
Bo w polskim prawie jest tak, że aby usunąć pojazd stojący w bramie, potrzebny jest ktoś, kto nie może przejechać.


@Mhrok: dokladnie. Przy czym wcale nie ma koniecznosci zaistnienia sytuacji w ktorej ktos stara sie wyjechac albo wjechac. Wystarczy zeby nie mogl.
@Emill: Policja w temacie parkowania w 99% potrafi jedynie powiedzieć "Proszę zgłosić straży miejskiej". Trzeba dużo samozaparcia i umiejętności, żeby policja zadziałała, ale nie jest to niemożliwe ;)