Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Mirki,

Pomocy.
Jaki czas temu oddałem czyszczenie łazienki w ręce #rozowypasek i efekt jest opłakany. Bateria wannowa Hansa dostała mieszanką środków czyszczących, domestosa i cholera wie czego jeszcze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Korpus baterii wygląda tragicznie, warstwa chromu/niklu czy cokolwiek to jest, oberwala rykoszetem i zjechała z baterii.
Czy to da się uratować w jakichś sensownych pieniądzach? Jedyny uszkodzony element to korpus, pozostałe elementy są nieuszkodzone.

#kiciochpyta #remontujzwykopem #lazienka #galwanizacja #armatura
beerkoff - Mirki,

Pomocy.
Jaki czas temu oddałem czyszczenie łazienki w ręce #rozowy...

źródło: comment_gAEczoZZsdbTo8H793kTsjGui3CIXMk9.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@beerkoff: różowa nie moja, ale nie zrobila tego celowo. Sam nie spodziewałem się takich efektów
Nie ma sensu tego chromować lub niklować?
  • Odpowiedz
@beerkoff: Już z tym nic nie zrobisz, ale naucz rozowa ze domestosa się nie zostawia na baterii ani nawet się go nie powinno używać do czegoś takiego. Jest tyle rzeczy do czyszczenia
  • Odpowiedz
@beerkoff Do czyszczenia takich elementów wystarczy ocet (najlepiej w atomizerze) i magiczna gąbka. Spryskać na 5 min, przetrzeć i cały osad i kamień schodzi.
  • Odpowiedz
@beerkoff: na przyszłość to kup sobie od chińczyka magiczne gąbeczki. Baterie, kafelki itp myje się tym gadżetem bez użycia jakichkolwiek detergentów, a po wszystkim świecą się jak psu kule. Polecam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BlackLight: wysłałem kilka zapytan o chromowanie, zobaczymy czy ktoś się podejmie i na ile się wyceni. Bateria kosztowała koło 500 zł, ma już swój wiek, ale poza tym nic jej nie dolega. Jak uda mi się załatwić chromowanie poniżej 150 zł to skorzystam, ale boję się, że będzie ciężko znaleźć kogoś, kto zrobi to w tej cenie.
  • Odpowiedz