Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim.

Zapytanie kieruję głównie do doświadczonych e-palaczy.
Dotarła do mnie czysta nikotyna (mniejsza skąd i o kwestie bezpieczeństwa wiem jak zachowywać się przy pracy z toksycznymi chemikaliami)
Otóż czysta nikotyna w roztworze do 5% (50mg/ml) rozlana na roztworze o dowolnej zawartości VG/PG niemal zupełnie nie siecze w gardło i tu leży problem, "kupne" olejki już przy stężeniu 0,6% (6mg/ml) już zaczynają gryźć z co mocniejszych sprzętów.

Gdzie leży problem, czy ze względów ekonomicznych używa się w przemyśle vaperskim nikotyny o niższej czystości niż 99,9% do czego się oficjalnie nie przyznają firmy czy też do olejków dodawane są dodatki (których btw nie ma obecnych na oficjalnym składzie)

Z mojej strony do nikotyny którą otrzymałem nie mam poza tym większych zastrzeżeń (zgadzają się właściwości fizyczne jak i dobrze nasyca organizm)

#epapierosy #epapieros #vape
  • 6
@pan-bartolomeu-dias: Doświadczenie laboratoryjne nabyte za czasów szkoły średniej parę lat temu.

Dostawa a ameryki, legitna stronka zajmująca się sprzedażą od bardzo wielu dostawców sprzętów, olejków, baz jak i głównie odczynników DIY.

@eterniter67: Wersja z solami odpada a dostawca twierdzi że to 99.9% USP Grade zgodnie z etykietą.
Jakość opakowania nie rodziła obiekcji (karton, pianka, folia bąbelkowa, szczelny woreczek strunowy)

-Gęstość cieczy uzyskana przy pomiarze aerometrem też się zgadza z charakterystyką