Wpis z mikrobloga

Hej mircy, powoli kompletuje sobie jakieś tam home office, mniej lub bardziej ergonomiczne, i przymierzam się do zakupu biurka regulowanego elektrycznie.

Obecnie biorę pod uwagę:

Ikea Idasen
Motiondesk

Na plus dla Ikei wydają się bardziej stabilne nóżki, ale za to motiondesk w opisie zaznacza że wytrzymuje więcej obciążenia, ma dwa silniczki i zapamiętywanie pozycji biurka. Ale nie znalazłem na ich temat zbyt wiele opinii.

Miał może ktoś już do czynienia z tą firmą (Motiondesk), lub jest w stanie polecić jakieś inne biurka regulowane w okolicach ~2000zł ?

#biurko #ergonomia #office #stanowiskogracza ?
  • 48
  • Odpowiedz
@bzyku95 i jak tam? wybrałeś już coś? ja odradzam biurek z Ikei, one maja z max 70kg obciążenia, nie wspominając o jakości. Ogólnie sam mam dylemat, a potrzebuje kupić jakieś biurko, w Europie spotkałem się jedynie z propozycja biurka Jarvis od Fully.eu i jak @elf_pszeniczny coś o kinnarps (jest we wrocku i chyba bym tam podskoczył z ciekawości)
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: miałem się pytać o widełki cenowe, ale widzę że powystawowe biurko bez regulacji kosztuje z 1,5k (przecenione z 2,5k) więc przypuszczam że lekka ręką będzie to koszt 4k gdzie jednak sam ustaliłem sobie ok. o połowę mniejszą kwotę
  • Odpowiedz
@dzikkson: Chyba postawię na motiondesk, ale na razie czekam aż krzesła przyjadą do salonu z fabryki, bo chcę wybrać kolorystycznie podobne krzesło i biurko. Mają wersję 2 silnikową, szybciej się podnosi niż takie standardowe, mają napisane 120kg obciążenia, jest 5 lat gwarancji na stelaż i 2 lata na blat, koszt między 2100-2300 w zależności od blatu.
  • Odpowiedz
@bzyku95: motiondesk był moim drugim znaleziskiem/faworytem i chyba również pójdę razem z Tobą w ten wybór, boję się w sumie zamawiać z dalekich krain, jedynie mnie ciekawi stabilność tych biurek
  • Odpowiedz
@Rivo: @bzyku95: @joffie: Dzisiaj dotarło. :) Pierwsze wrażenie bardzo dobre, jestem zadowolony. Panel sterujący ma możliwość zapamiętania 4 pozycji.

- Wydaje mi się, że bardzo ciche (wszystkie, których używałem do tej pory w firmach były głośniejsze).
- Na ten moment mam na biurku tylko laptopa, ale przy maksymalnym podniesieniu zdaje się być dość stabilne.

Mój setup:
- blat 160x70, grubość 18mm (najtańszy) - pytałem Motiondesk czy ten blat wytrzyma
  • Odpowiedz
@joffie: Tak, ten setup.
Fakt, 10 dni roboczych im to zajęło, ale w międzyczasie była majówka - może dlatego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zamawiałem też transport z montażem, wczoraj facet dzwonił się umówić, dzisiaj rano był.
  • Odpowiedz
@joffie: W sumie dość duża jest ta powierzchnia mocowania, więc czemu nie. Możesz dopytać jaka jest zalecana maksymalna waga i czy gwarancja to pokrywa.
  • Odpowiedz