Wpis z mikrobloga

@digger3: a auto drogie czy chrupek?
u mnie jak opadły nerwy to doszedłem do wniosku, że stłuczka to najlepsze co mogło mnie spotkać bo z automatu dostałem całkę za znikoma wartość auta, a szkody naprawiłem we własnym zakresie za cenę lepszej butelki whisky ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sebool12: Mnie jak stara baba zarysowała parkując, to odjechała krzycząc że mam się #!$%@?ć, zadzwoniłem na policję, przyjechali w miejsce pracy do biura, w ciepłym kawka herbatka, a później ten babsztyl pojechał na komendę z wypolerowanym autem, ale tylko tym miejscem gdzie był ślad mojego lakieru ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdzie miałem zdjęcie jak odjeżdżała ( ͡° ͜ʖ ͡°) i próbowała wmawiać komendantowi
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@digger3: Znajomy dwa tygodnie temu miał stłuczkę z pijanym debilem (najebus nie wyhamował i mu wjechał w bagażnik). Policjant stwierdził, że znajomy miał pecha, bo teraz ubezpieczyciel nie wypłaci ani grosza z OC sprawcy dopóki nie skończy się sprawa w sądzie. Nie mam pojęcia z czego to wynika i kiedy zmieniły się przepisy w tym zakresie, ale potwierdził w TU i faktycznie nie wypłacą nic bez wyroku... Czyli prawo po raz
byłm w trakcje wyprzedzana kolumny samochodów składającej się z dochód pojazdów. Gdy już wyprzedzałem pierwszego drugi postanowił skręcić w lewo. Typ próbował mi wmówić, że to moja wina, bo on miał włączony kierunkowskaz. :


@digger3: https://www.lexlege.pl/prawo-o-ruchu-drogowym/art-24/ artykuł 24 punkt 5 KRD.

Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony.


Według tego przepisu to twoja wina. Niestety w Polsce jest jakieś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wajdzik: Art. 22. 1. Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności.

4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.

5. Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.
@Kezcliw: digger nie pisał nic o zmianie pasa ruchu wcześniej tylko o skręcie w lewo, więc punkt 4 nie ma tutaj znaczenia (no chyba że to była była droga z dwoma pasami w jedną stronę, ale to musi doprecyzować ). Punkty 1 i 5 nie zwalniają go z winy za kolizje tylko co najwyżej powodują że wina jest obopólna.