Wpis z mikrobloga

#codziennienowydumbphone nr 16: NOKIA 3510i, 2002r.

3510i to w moim odczuciu model, który rozpowszechnił koncepcje telefonu z kolorowym wyświetlaczem.
Była również wersja 3510, która posiadała klasyczny, monochromatyczny wyświetlacz.

Główne funkcje z ulotki:
- ekran 96 x 65px, 4096 kolorów
- 0,8 MB pamięci
- polifoniczne dzwonki
- MMSy
- gry java

Zapraszam do obserwowania mojego tagu, gdzie codziennie publikuje ulotki opisujące stare telefony sprzed ery smartphonów.

#telefony #ciekawostki
gonera - #codziennienowydumbphone nr 16: NOKIA 3510i, 2002r.

3510i to w moim odczu...

źródło: comment_OKbiSqSjYeW1eDrmVs1EOnhpVfYrhXLO.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@gonera: Pierwsza moja komórka, po negocjacjach w komisie tata kupił ten telefon w tej samej cenie, co był wystawiony egzemplarz z czarym wyświetlaczem (czyli 10zł xD) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gonera: nie wiem czemu, ale pamiętam, że na 3510i działała prawie każda gra java jaką można było ściągać z tych list z gazet na ostatnich stronach
tylko 3510i miała taką moc, ciekawe dlaczego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@gonera: Mialem w 2002 na abonament w plusie. Robil wrażenie, można było wymieniać obudowy i klawiatury, odpalać ściągnięte z neta gierki. Żeby je wgrać potrzebny był kabel umieszczany w złączu pod baterią. Polifoniczne dzwonki MIDI pięknie brzmiały. A potem zobaczyłem SE T610 z aparatem i 3510i stał się nagle przestarzały.
  • Odpowiedz
@gonera To był mój drugi telefon, po Siemensie S6i odziedziczonym po dziadku. Abonament w Plusie, 2004 rok. Kosztowała wtedy chyba 79 zł w jednym z najniższych abonamentów. Wspominam tę komórkę bardzo dobrze, to były czasy...()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gonera: pierwszy mój telefon z kolorowym wyświetlaczem i dzwonkiem polifonicznym ( ͡° ͜ʖ ͡°) to był skok technologiczny dopiero :D
  • Odpowiedz