Wpis z mikrobloga

Moi drodzy!, dzisiaj próbowano mnie oszukać następującą metodą: https://www.youtube.com/watch?v=dnJywfKSlFc
Mówiąc w skrócie metoda ta polega na tym, że jedna osoba dodaje Cię do znajomych, po czym mówi, że chce z tobą porozmawiać, ponieważ twoje konto zostało oznaczone jako konto scammera. Potem podaje ci link do profilu "Admina Steam" z którym masz za zadanie podyskutować na ten temat i odwrócić sytuację. Dodam również że osoba ta nie miała odznaki Valve więc buchłem śmiechem i napisałem do scammera "haha", napisał mi on po tym słowa "i got you" i wysłał mi screena, że zmienia hasło do mojego profilu. Szybko wszedłem na pewną stronkę, która wylogowuje konto Steam ze wszystkich urządzeń, po czym zmieniłem hasło. Mówiąc krótko przechytrzyłem gościa, i dobrze. Zazwyczaj są to bezrobotne #!$%@?, którzy szukają osoby z wartościowymi przedmiotami aby ich oscamować i wszystkie itemy #!$%@?ć na OPSkins. Drodzy użytkownicy Steam, proszę uważajcie na takie osoby i nie dajcie się oszukać. ZABEZPIECZAJCIE SIĘ! ( ͡° ͜ʖ ͡°) #steam #scammerzy #oszusci #teamfortress2 #csgo #steamguard
  • 10
@botaz nie byłem pewny czy siedzi on na moim koncie czy też nie bo wysłał mi screena jak zmienia mi hasło więc szybko wylogowalem urządzenia i zmieniłem na inne
@Pawelskyy: a wystarczy miec profil prywatny i prawie nikt Ci nie dodaje, jak masz jakis fajny skin ;)
a dwa, wszystkie zaproszenia klikac odrzuć czy zablokuj i włala.
Wiekszosc dzieciakow na steam ma pełno znajomych i nawet z pewnie 90% nigdy nie zamieniła słowa na czacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)