Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Skończyłem dziś sezon wiedźmina, nie pamietam na tyle dobrze książki żeby porównać, ale wątek Cirilli i Geralta jest jakoś głupawo zrobiony, szczególnie końcówka. Natomiast podobało mi się nakręcenie Yennefer w Aretuzie i bitwa na wzgórzu Sodden, bo te wątki w książkach były tylko delikatnie szturchnięte a nie pokazane w szerszy sposób. Wstępnie z 7/10 bo bawiłem się dobrze, jak przeczytam potrzebne opowiadania to postaram się napisać różnice jakie zachodzą między pierwowzorem a adaptacja.
#wiedzmin
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simple-Man: szczerze mówiąc to mnie to w ogóle nie przeszkadzało, nie było tego dużo. Ja rozumiem oburzenie jakby Toruviel była czarna, ale jakiś random elf wymyślony przez scenarzystów to xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simple-Man: troche wkurzało również że na siłę wcisnęli w jeden odcinek 2-3 wątki. Gdyby pierwszy odcinek był tylko o Blaviken to wydaje mi się że móglby tylko na tym skorzystać
@JustBarrel: Ale tutaj się nawet trochę nie zgadza xD Niektóre wątki są tak pozmieniane że trudno nawet powiedzieć czy to bazowane na opowiadaniu jest. Odcinek z diabłem ma z oryginałem tyle wspólnego że diabeł ma kulki metalowe.
@Asterling: Czytałam parę lat temu wszystkie książki i teraz nie pamiętam tak dokładnie wszystkich wątków, więc mi ogladało się bardzo dobrze, kiedy nie zastanawiałam się "kurde ile zmienili z tej historii?" albo "to na pewno tak było?". Najważniejsze momenty zostały przedstawione, czyli ślub Pavetty, polowanie na smoka albo bitwa o Sodden (ktora w książkach nie zostala tak szeroko opisana, a według mnie dobrze że pojawiła się w serialu). Tak, mi też
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JustBarrel: ja w zadnym wypadku nie placze, droga mirabelko, po prostu zwróciłem uwage na pare rzeczy ktore mi sie nie podobały. Ogolnie ocenilem go na 7/10, wiec serial jest dobry, ale wedlug mnie zmienia niepotrzebnie niektore rzeczy np historie z dzinnem ktora wypada o niebo gorzej niz pierwowzor
@JustBarrel: Ale ja nie mam problemu z tym że hur dur nie przepisali opowiadań wszystkich po kolei tylko taki że przez dodanie własnych niepotrzebnych wątków takich jak ciri z sagi czy niepotrzebne backstory yennefer to opowiadania zostały wykastrowane i są praktycznie bez sensu.