Wpis z mikrobloga

Mireczki jak to jest, czy trzeba wierzyć w Eucharystię? Czy naprawdę każdy z przystępujących do Komunii Świętej wierzy, że przyjmuje Ciało Chrystusa? Wiem, że zgodnie z prawem Kościoła katolik powinien chociaż raz w roku (najlepiej w Wielkanoc) podejść do komunii, a ja mam z tym ogromny problem, bo po prostu zupełnie tego nie czuję, a pójścia "na głupa" wydaje mi się po prostu bluźnierstwem.
#wiara #katolicyzm
  • 2
No cóż, Eucharystię ustanowił Chrystus i jest jednym z najważniejszych elementów wiary. I zgadzam się z Tobą, że z ludzkiego punktu widzenia, jest to niepojęte i wcale się nie dziwię Twoim wątpliwościom.
Czy każdy przystępujący Komunię Świętą wierzy, że przyjmuje Ciało Chrystusa? Zapewne nie. Szczególnie Ci przystępujący "niegodnie".
Masz rację, że jest przykazanie Kościelne, które mówi, aby przystępować do Komunii Świętej raz w roku, w okresie Wielkanocnym. Oczywiście ważne, aby przystępować godnie
@Heniuu: Jasne, że tak najlepiej i planuję to zrobić, po prostu chciałem spróbować na wykopie. Dzięki za odpowiedź, szczególnie z tymi apostołami dałeś mi do myślenia.