Wpis z mikrobloga

Z Berlina raz jechałem i miałem kartę zablokowana a musiałem dotrzeć do Wrocławia na tym co miałem w baku to średnio 110-120 tempomat autostrada i 80 krajowki komputer pokazywał 4,8 średnie, miejscami miałem nawet 4
@powalacz: no niestety benzyna robi swoje duże straty cieplne. Gdyby jeszcze ważyła bardzo mało powiedzmy 700kg to na 4,5 można było by zejść na mojej trasie(citroen AX tyle ważył). Ładne spalanie jak na te moc masz. Ja robię krótkie trasy i ogólnie mało km więc diesel ekonomicznie by mi się nie opłacił a tym bardziej każdy nowy ma tego PDF który by mi się co chwila zapychał.

3l to wersja hybrydowa
@bronsky DPF przez dwa lata problemu nie sprawiał i koszt wymiany około 600-800 to nie ma tragedii :) no ja dużo podróżuje, sprzedałem Passata na rzecz 3l bmw też w dieslu. Troszkę żałuję, ale dalej spalanie mam na poziomie 8-9 w mieście i 7-8 na trasie mimo ponad 200kucy. Fajnie jakbyś kontynuował wpisy. Będę obserwować, bo myślałem o jakiejś małej zabawce do miasta, bo szkoda mi mojego uruchamiać na 10min czasami :D
@bronsky: Ja mam Yarisa z nalotem 550 km, ale z silnikiem 1.5. Jeżdżę po dużym mieście, stoję niekiedy w dużych korkach i średnio 7,5l mi jak na razie pali.
Jak jest u Ciebie ze wskazaniem poziomu paliwa? Zatankowałem po ~420 km - wskaźnik paliwa pokazywał prawie zero, komputer, że przejadę 44 km, rezerwa się nie świeciła, a do baku weszły 32 litry (czyli jeszcze 10 miałem). Też tak może masz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bronsky: Pięknie! Mój yaris pierwszej generacji, 1.4 D4D w cyklu mieszanym 4,5l/100km robi, ale wiadomo, że to diesel. Najmniej udalo mi się przy mułowatej jeździe zrobić 3,8l/100km.

Mam nadzieję, że w Polsce na razie nie pojawią się normy Euro w miastach, inaczej pożegnam się ze swoim trucicielem
@powalacz: @powalacz: miałem też poprzednią generacje yarisa model II. Z tym samym silnikiem tylko że 68KM bo ten nowy ma 72(różnica w odczuciach z jazdy żadna). Wtedy pracowałem dużo bliżej - troche ponad 5km w jedną stronę i spalanie minimalnie poniżej 6l niezależnie od stylu jazdy.
No i w tym starym koła były 14" a w nowym 15"(wszystkie stalowki) co też ma jakiś wpływ na spalanie - choć myśle że
@adbloczek: tankowałem do wybicia pistoletu + minimalnie powoli dopuszczałem to weszło niecałe 34l. ale pod korek nie tankuję.
rezerwa zaświeciła się przy 645km. dziwne - a komputer jaki zasięg pokazywał? powinna się zapalić bo mi na zero wskaźnik nie wszedł a się zaświeciła
@Darknes17: Jazda jeździe nie równa. Też Wrocław, robię odcinki ~10 km ale przebijam się z centrum na obrzeża do pracy, jak nie ma dużego ruchu to nieco poniżej 7l udaje mi się zejść, ale w korkach to 8-8.5 nawet.
Tak w ogóle zmieniam w mieście biegi tak, że ~30 km/h trójka, 50 km/h czwórka, 70 km/h piatka i i tak mam wrażenie, że jest to eko-driving, którego zwolennikiem nie jestem :D