Wpis z mikrobloga

Kurde Mirasy, jak to teraz jest z Google Cloud Platform dla Maps - dają 1151,58zł środków tak jakby na start 365 dni - czy po tych 365 dniach raczej znów się taki przydział odnowi czy zaczną kasować?

Z tego co pamiętam miało być tak że do wybicia jakiegoś progu luz. Tylko teraz to bulwa groźnie wygląda że mogą w pewnym momencie zacząć kasować tylko przez zmianę drobnych wpisów w regulaminie.

BTW długo czekacie na włączenie? Najpierw klucz API, później jego włączenie. Stopniowo to komplikują z każdym rokiem widzę, dawniej nic, później generowanie kluczy, teraz to spinanie z płatnościami.

#webdev | #webdevhelp | #google | #googlemaps | #mapygoogle
Saeglopur - Kurde Mirasy, jak to teraz jest z Google Cloud Platform dla Maps - dają 1...

źródło: comment_h68LRwTKwpCRq3RJJEXm2fbF3vaoidnw.jpg

Pobierz
  • 7
@papierowe_sanki: Tak ale co po roku? Za każe wyświetlenie mapy opłata? Owszem może odnowią taki budżet ale pewności nie ma, nawet nie muszą zmieniać regulaminu żeby opłaty dalej się toczyły. Trochę przeginka bo to przecież źródło ruchu dla nich.

@Jare_K: Właśnie no lepiej mimo wszystko bo chcę jak ją 'wylać' w takich obszar fajnie, zawsze starałem się to możliwie ciekawie zintegrować.

Zaraz sprawdzę te ich opłaty kurde, szkoda że to
@Saeglopur: nie można "kraść" klucza API, bo jest podpięty pod konkretne domeny i Google wychwytuje nieautoryzowane użycia, wyświetla błąd i nie nabija ci kosztów. A co do wyświetleń na twojej stronie i nabijania przez nieuczciwych - nie wiem czy przypadkiem Google nie bazuje na sesji. Jak jeden user będzie ci odświeżał stronę robotem, to nie powinno się naliczyć. A co do kosztów... ja bym użył różnych kluczy dla różnych domen, żeby
@Jare_K Nom ale samemu trzeba te domeny wskazać, dlatego oni alarmują żeby różne takie restrykcje porobić bo autentycznie jest ryzyko fraudu :O Póki co największa beka że i tak mam na stronie ciągle komunikat JS że klucz jest nieaktywny jakimś cudem. Muszę się ostro w to wgryzc choć no wydawało mi się że jest OK