Wpis z mikrobloga

Od kilku dni poruszam się kuchenką ze spalaniem 10.7 według komputera, mam zrobione 150km, a na przełączniku od dwóch dni mam 1 lub 2 lampki, wskaźnik benzyny się nie zmienia (raz krzywo stałem to się przeraziłem). Po zakupie zatankowałem na 27L, czy będzie jakieś ostrzeżenie jak gaz się będzie kończyć czy obserwować i się denerwować.
#lpg #motoryzacja #samochody
Pobierz
źródło: comment_gelxrKW775XhNaYqZ1ZSRH25hQGUuLJP.jpg
  • 26
@MegaZU0: Musisz sam zaobserwować ile kilometrów zrobisz od zapalania się ostatniej kontrolki. Te wskaźniki lpg są średnio dokładne a to co pokazują zależy od tego jaki jest zbiornik i w jakiej pozycji monter przykręcił czujnik poziomu i czy przypadkiem pływaka nie podgiął.
@MegaZU0: wyjeździj gaz do końca tak by nie jeździł już dalej. Zresetuj wtedy licznik i zatankuj do pełna, ale zanim zatankujesz na włączonym zapłonie przytrzymaj przycisk gazu i wyłącz zapłon. W ten sposób włączysz kalibracje licznika gazu. Zatankuj do pełna i licz ile robisz na pełnym baku albo od tankowania do pełna :)
@MegaZU0: zawsze resetuj trip (licznik przebytych od ostatniego resetu km) to bedziesz wiedzial ile km zrobiles od tankowania + tankuj do pelna (bez jaj 70 dych max kosztuje zbiornik).
Czuc jak sie gaz konczy. Cisnienie gazu spada. Najbardziej czuc na trasie vmax spada stopniowo (z ilu tam masz) 220 do 200 do 190,180,170... Jak masz sekwencje to Ci sie w momencie duzej dziury samo przelaczy na benzyne. Jak stara instalacje to
Te wskaźniki się są zbyt dokładne. Ja po zamontowaniu instalacji wyjeździłem ze 3 pierwsze baki do zera w różnych warunkach i wyszło, że mniej więcej 500km jestem w stanie przejechać. Tankuje gaz zawsze w okolicach ~450km i resetuje licznik km w aucie. Na wskaźnik mam wywalone. Raz się tylko zdziwiłem jak zaczęło piszczeć, że koniec gazu, patrzę na licznik a tam zrobione 380km na jednym baku. Jedyny raz kiedy tak mało przejechałem.