Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałem zapytać, ponieważ na moim komputerku samochodowym wyskoczyły mi 3 błędy P0106, P0171, P0420 (czujnik ciśnienia absolutnego, sonda lambda - mieszanka zbyt uboga, katalizator-wydajność poniżej wartości progowej) i moje pytanie, czy te błędy mogą pochodzić od instalacji lpg, ponieważ za parę dni jestem umówiony na demontaż, bo od jakiegoś dłuższego czasu podczas jazdy, zwłaszcza gdy w baku końcówka gazu to auto stojąc na światłach zaczyna telepać się i wrzucać obroty, aż w końcu się wyłącza i problem występuje nie tylko na biegu jałowym, ale czasem też wyłączy się podczas jazdy, a po przełączeniu na benzyne auto jeździ jak nówka. Głównie właśnie chodzi mi o to, czy te błędy mogą być wynikiem złej pracy instalacji gazowej? :> auto to Corsa D 2010 #motoryzacja #samochody #warsztat #lpg
  • 15
via Android
  • 0
@julkarok2000 Czyli mimo usunięcia gazu póki nie wymienię map sensora błędy będą się pojawiać? Czy jeśli go zdemontuje to błędy nie powinny się już pojawić i nie trzeba wymieniać map sensora?
@KiPPiK: nie wiem, pewnie wrócą bo to coś innego xd
Błąd kata może być spowodowany wieloma czynnikami tj. Spalanie oleju, płynu chłodzącego, i małym stopniu LPG. Chodzi o wycięcie sondy za katalizatorem, ale patrząc na twój samochód to nie opłaca się tego robić..
via Android
  • 0
@julkarok2000 Jest to jakiś pomysł na życie, ale czemu w takim razie na gazie auto dostaje nerwicy, a na benzynce śmiga jak nowka i nic mu nie dolega xd jeśli ten map sensor byłby zepsuty to chyba bez znaczenia na jakim paliwie jadę to by swirowal pawiana
via Android
  • 0
@julkarok2000 Ogólnie moje zapytanie było tylko, czy te błędy mogą być od gazu, czy to nie ma nic wspólnego, ale widzę, że jednak ma ^^ Gaz usuwam w środę, bo jeździć się na nim nie da, a naprawiać u takich mechaników też nie ma co
via Android
  • 0
@julkarok2000 Raczej wolę mieć wszystko cacy i na przeglądach nie kombinować przy palacym check'u, a usunięcie nie jest wysokim kosztem, kiedyś się wstawi jakąś instalację którą znają i obsługują xdd
@KiPPiK: jak nie będziesz używał instalacji LPG to nie będzie świecił się check.
Z reszta jestem pewny że to nie od LPG. Wyłącz podawanie lpg, zakrec butle, usuń checka i zobaczysz co wtedy się będzie działo :)
via Android
  • 0
@julkarok2000 Właśnie się świecił i w tym problem, ale zapalał się rzeczywiście chyba zawsze na LPG. No nic można kombinować, ale chyba jednak zamiast tego naprawiać to wolę usunąć i zamontować coś znanego tutejszym gazownikom :) Co do tego checka jeszcze to najwyżej się naprawi co tam będzie trzeba xd chciałem tylko wiedzieć, czy możliwe, że mi te problemy ustala jak wypierdziele to lpg