Wpis z mikrobloga

Trochu znam się na psach, ale o kotach nie mam za dużego pojęcia, więc pytam mądrzejszych. Jak odchudzić kota? Skurczybyk waży 6kg, a powinien ze 4,5kg ( ͠° °) Ma zmniejszoną porcję jedzenia od dłuższego czasu, a waga ani drgnie ( _) Kot nie ma za dużo ruchu, bo jest niewychodzący. Podejrzewam, że rozwiązaniem będzie karma niskokaloryczna. Polecacie coś z własnego doświadczenia?

Zdjęcie dla przyciągnięcia uwagi ʕʔ

#koty #kot #pokazkota
NaSmyczy - Trochu znam się na psach, ale o kotach nie mam za dużego pojęcia, więc pyt...

źródło: comment_9Rkuw6P79tVIZhT5q88hHNjs9zPOgBCT.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@NaSmyczy: Jaka karmę je kot? Karmy weterynaryjne dla kotów są zrobione ze zboza, które je tuczy, co jest śmiechem na sali. Żadna karma niskokaloryczna, tylko porzadna mokra karma wysokomiesna. Takiej pełnowartościowej karmy kot zje mniej niż jakiegoś gowna.
Trzeba go też próbować aktywizować do zabawy.

Ale zastanawia mnie, dlaczego powinien ważyć akurat 4,5 kg? Kto tak stwierdził i na jakiej podstawie? Najlepiej byłoby, gdybyś zrobiła zdjęcie stojącego kota od góry
  • Odpowiedz
@NaSmyczy: jak zwykle zgadzam się z koleżanką powyżej, oczywiście to, że kot jest niewychodzący był działa tylko na jego korzyść (nikt ci kota nie otruje, nie skopie, nie przejedzie autem). A co do ruchu to nawet w domu można kota zachęcać do zabawy, kupić sobie wędkę z jakąś piłeczką na końcu, moja uwielbia takie myszki materiałowe i zawsze przynosi żeby jej rzucić i aportuje. Lubi się też nimi bawić jak ktoś
  • Odpowiedz
@NaSmyczy: mój też jest zapasiony fest po kastracji ale najlepsze jest to, że nie kupujemy gówno karmy z marketu tylko dobra karma z niską zawartością zboża. W domu mamy drugiego kota który również jest po kastracji z tym, że bardziej nad nim panowaliśmy i już tak nie #!$%@?ł na masie. Cały czas razem biegają i bawią się. Ale niestety ten gruby dalej jest gruby XD
  • Odpowiedz
@NaSmyczy: gdy odziedziczyłem kota z nadwagą, po roku braku poprawy w wadze, zrezygnowałem kompletnie z dawania mu karm dla kotów na rzecz surowego (poza kurczakiem) i gotowanego mięsa. Do tego czasem smalec gęsi i gotowane warzywa. Po 2 miesiącach waga zaczęła delikatnie spadać. Po pół roku kot zaczął wyglądać na eleganckiego młodzieńca i wtedy stopniowo zacząłem wprowadzać karmy suche i mokre ponownie
  • Odpowiedz
@sillygiraffe: powiedziałabym, że wg obrazka to jest taki "kot z nadwagą" + ma trochę wiszący woreczek pod brzuszkiem.

@arteria: problem jest taki, że trochę ciężko go zaktywizować. Aportuje zabawkę przez 5 minut i mu się nudzi. Biega też trochę za psem i go goni.

@hasek34: widać po jego masie, że nie głoduje :D

@woolridge98: taki BARF dla kotów. Hmmm... ciekawe
  • Odpowiedz
@NaSmyczy: Pociesz się, że średnio ulanego kitku fajniej się przytula ʕʔ

Chociaż mi raz kolega ze studiów opowiadał, że kiedyś kot jego teściowej, wielki bydlak, ponad 10kg wagi, wziął się na nią położył gdy ta spała i się jej śniło przez to, że drzewo przygniotło.

Więc uważaj ( )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@NaSmyczy: wiszący worek pod brzuszkiem to fałdka którą większą lub mniejszą ma każdy kot. Coś tam ze skakaniem ma ona wspólnego, czy coś.

Karmy które mu podajesz to neistety mówiąc kolokwialnie gówno. W niczym nie jest to lepsze od Whiskasa.
Przestaw gościa na wysokomięsne puchy i będzie chudł raz dwa. Jeśli kiedyś będziesz miała czas i chęci to polecam BARFa, ale nie w takiej formie jak kolega wyzej pisal, bo tym
  • Odpowiedz
@NaSmyczy: Ten "worek" to fałda brzuszna. Tutaj możesz sobie przeczytać czemu to służy: https://www.koty.pl/dlaczego-kot-ma-obwisly-brzuch/

Generalnie kot nie jest jakiś na maksa otyły. Nie kieruj się tym, żeby zejść do 4,5kg, tylko żeby wyglądał mniej więcej jak na tym obrazku. Twój kotek ma sporą fałdę brzuszną, więc patrz raczej jak wygląda z góry niż od boku.
Musisz znaleźć zabawkę, która go jara. Musi być coś takiego. Spróbuj piłeczek robionych z folii aluminiowej.
s.....e - @NaSmyczy: Ten "worek" to fałda brzuszna. Tutaj możesz sobie przeczytać cze...

źródło: comment_KJe4DdG39M8vOY5yDQzVRzYp8zASPrqb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@NaSmyczy: polecam wskaźnik laserowy, i raz dziennie sesja 15 minut ganiania po mieszkaniu (zabawa w kotka i myszkę), najlepiej wtedy kiedy kot ma godzinki, okres zwiększonej aktywności. Na koniec jeszcze jakiś niskokaloryczny smakołyk i będzie miał lepszą psychę (pomyśli, że coś upolował), a ruch zbije wagę
  • Odpowiedz