Wpis z mikrobloga

Siema.
Mirki jakie buty BHP sobie zachwalacie, jakieś konkretne modele?
Przymierzam się do kupna jakiś w granicach do 250, z obiciem noska, dobrze wentylowane oraz co najważniejsze wygodne; co by się dało wystać te 6-8h przy maszynie.
Pozdro
#cnc #pracbaza #bhp
  • 14
@dosjaa: Najlepsze jakie miałem to Bata Dalton S1, a mam #!$%@? szerokie stopy i zawsze mam problem z uwieraniem w wielki palec. Ale robiłem w nich w wulkanizacji i dostawały srogi #!$%@? (klękanie co chwila, naciskanie pedałów "od spodu" noskiem itp.) i wytrzymały bodaj 1.5 roku. Dalej je docieram w domu bo są zajebiste.
@MaKor: pracuje na etacie, buty od pracodawcy są fatalne, ale kupiłem odpowiednie wkładki i przez jakieś pół roku zdawały egzamin
@venom_ra różne maszyny, numeryki i manualne

ogólnie sandały typu atlas xp355 wygladają na bardzo spoko; obecnie mam podobne sandały z obiciem, ale brak w nich jakiegoś materiału poprawiającego komfort chodu (jakby twarda gumowa podeszwa była bezpośrednim połaciem wkładki stopy),
kolejnym mankamentem jest to, że w okresach letnich, na halach potrafi być
@krysztal1 ładne ale 500zl kosztują ;o

Ja na wytaczarce zmieniam co chwilę i firma już mi nie chce dawać nowych haha. 3 max 6 miesięcy i już mi przepuszczaja wodę.
@kujol:
Wiem jak jest na wytaczarkach. Tam rzeczywiście ciężko nie brodzić w wiorach.
Ale jak ktoś ma czyste posadzki, to te buty powyżej mają bdb oddychalnosc i stopa po 8h nie jest zmeczona.
@dosjaa Nie raz tragiczne kupują te buty ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Odchodząc z pierwszej pracy wziąłem ze sobą buty które tam dostałem bo byly całkiem spoko. I dobrze ze to zrobiłem bo w kolejnej firmie dostałem taką #!$%@?ę, że gdybym musiał w nich chodzić do teraz to bym pewnie jeździł na wózku xd