Wpis z mikrobloga

Niesamowicie często w filmach, komiksach i grach antagonistą jest genialny naukowiec. Przykładów jest multum - od Dr.No z pierwszego filmu o Jamesie Bondzie, przez komikswego dr.Octopusa ze Spider-Mana i Mr.Freeza z Batmana kończąc choćby na Moirze i Sigmie z gry Overwatch.
Mam więc dwa pytania do was mireczki:

1. Czy moglibyście podać więcej przykładów takich postaci w kinie, literaturze, komiksach i grach i napisać kilka zdań od siebie o nich? Może zrobimy ankietę na największego badassa wśród fikcyjnych naukowców.

2.Czy znacie jakieś historie/artykuły z realu o naukowcach, którzy w wyniku nieprzychylnego losu (ośmieszenie przez środowiska naukowe, zabranie funduszy na badania), bądź z własnej woli stali się kryminalistami? Pomijając już takiego dr.Mengele, czy naukowców z japońskiej Jednostki 731 o których wiele się mówi, chodzi mi o te mniej lub wcale nieznane przypadki.

#film #filmy #kino #komiks #komiksy #gry #ksiazki #literatura #nauka #ciekawostki #pytanie
  • 23
@KozakCzerwony: akurat chciałem odpowiedzieć na pytanie i nie zauważyłem, że go wymieniłeś ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie chciałem się przyczepić xD

Co do twojego pytania to jest cały dodatek do Fallouta New Vegas - Old World Blues, ale jakbyś chciał więcej się dowiedzieć to trochę spoilery
@KozakCzerwony: Parę świrów z pamięci na szybko:

- Wiktor Frankenstein - tego pana przedstawiać nie trzeba, igrał z życiem i śmiercią, a czym to się skończyło wiedzą chyba wszyscy;
- Moreau z Wyspy doktora Moreau, cierpiący na kompleks boga świr tworzący groteskowe hybrydy ludzi i zwierząt;
- Vilgefortz z cyklu wiedźmińskiego, ambitny czarodziej, chcący przejąć magiczną moc ukrytą we krwi Ciri. Dopuszczał się wielu wątpliwych moralnie czynów, w tym eksperymentów
@HrabiaTruposz wyczerpująca lista :) . Prócz Show Tuckera z FMA należało by wspomnieć o Timie Marcohu, mimo iż mi miał wyrzuty sumienia i chciał potem zadośćuczynić po tym co robił, to mysle, że można by go było dorzucić to listy.
A co do wiedźmina, to tamtejsi naukowcy byli raczej czarodziejami i nauka w ich wykonaniu była bardziej fantastyczna niż sci-fi, więc łapią się na listę trochę na siłę :)
@Schizotypoidal miałem jego figurkę! Ale większe wrażenie z jego przeciwników robił na mnie Tempest! Zawsze chciałem go mieć. Genialna seria zabawek. Jakich action manow miałeś? Mój pierwszy to był pletwonurek. Potem taki z jungli z pistoletem co strzelał siatką i miałem też alpiniste no i doctor X.