Wpis z mikrobloga

Po przejrzeniu ofert pracy rozumiem, że .NET Core to już jedyna możliwa ścieżka.

Pytanie do tych co już poszli tą drogą.

1. Podobne rozwiązania implementujecie szybciej?
2. Podobne rozwiązania są równie stabilne?
3. Nie ma problemu ze zgodnością wsteczną?
4. Przejście było płynne i intuicyjne?
5. Możliwości są równie duże/większe co w standardowym .NET?
6. Jakie są dla was osobiście największe korzyści z przejścia? Faktycznie przerzuciliście się na hostowanie na Linuxie i robicie apki pod inne systemy niż windows? Czy dalej IIS i aplikacje na windowsa/azure?

#programowanie #dotnet #csharp #pytaniedoeksperta
Pobierz maszfajnedonice - Po przejrzeniu ofert pracy rozumiem, że .NET Core to już jedyna moż...
źródło: comment_GOj6CMeszY7Xq8y4p0HyIMuCd6JzgFXd.jpg
  • 10
stawiamy teraz na Dockerze, w linuxowych kontenerach

@Endriu_: Mocno trzeba znać linuxa do tego?
Nigdy nie byłem fanem. Ale akurat ostatnio wyszła potrzeba stawiania aplikacji na linuxa bo szkoda klientom zasobów na wirtualne maszyny z windowsem. Muszę się zastanowić jak to ugryźć.
3. Nie ma nawet co patrzec na materialy z .net core 1.x,
5. Na pewno jest mniej gotowego oprogramowania, ale prawie wszystkie biblioteki, ktore sa utrzymywane chcac nie chcac musialy przesiasc sie na .net core wiec to jest problem tylko tych nieutrzymywanych albo typowo Windowsowych(np. wtyczki do Office)
6. Tak jak wpsomniano wczesniej, konteneryzacja na linuxowych kontenerach
@masz_fajne_donice:
1. Tak, konfiguracja i mvc szczególnie.
2. Jak nie uzywasz wersji preview na produkcji to nie ma problemu.
3. Byly i sa ale pracuja nad tym w MS.
4. Dużo nauki i ciagle sie cos zmienia. Miedzy net 1.0 a 3.1 jest ogromna przepasc tyle ze w pozytywnym znaczeniu.
5. Net Core ma wieksze mozliwosci.
6. Zmiana zafajdanych monolitow w systemy distributed i lepsze opcje deploymentu.
@bacteria: Dzięki. Martwi mnie ten punkt 4. Nie lubię wrażenia, że czegoś uczyłem się latami nadaremne. Tak było z Silverlightem i kilkoma innymi technologiami (,)
5. Net Core ma wieksze mozliwosci.
Do tego jeszcze pytanie. Stary .NET miał biblioteki budowane latami. Często się zdarza brak odpowiednika w Core? Co w tej sytuacji robicie?