Wpis z mikrobloga

taki oto zegar z klocków Lego nam powstał, długo o nim myśleliśmy, a wykonanie jest banalnie proste, załączam też instrukcję i linki w poście na blogu, gdyż chwilę zeszło znalezienie odpowiedniego mechanizmu by był wystarczająco długi

https://przystanekrodzinka.pl/2019/12/zegar-lego-diy-ktorego-nigdy-nie-uda-sie-nam-skonczyc/

#diy #lego #chwalesie #majsterkowanie
Pobierz
źródło: comment_O0CHDkRB7ivpxNv6cuYr7iTWdzs5lT3P.jpg
  • 4
@progressbar: Już chciałem krzyczeć, że to profanacja wiercić dziury w płytce Lego, ale przyjrzałem się studom i widzę, że została przewiercona tylko podróbka ¯\_(ツ)_/¯ Chociaż i tak dużo lepiej byłoby wykonać projekt bez potrzeby modyfikacji klocków - np. z dwóch płytek 32x16 lub obudowując cały mechanizm zegara na przedniej ściance klockami - wtedy można byłoby powiesić zegar bliżej ściany.
@CCCCC: otwór jest wielkości 8mm wiec jakoś bardzo nawet gdy zegar przestałby pełnić funkcję zegara nie przeszkadzałaby. Choć zanim dzieci wyrosną z tej atrakcji minie jeszcze wiele lat... a pewnie wtedy zagarnę go ja :)
PS gratuluję wprawnego oka, nie kryję się wcale z tym że to nie podróbka - a zamiennik, obecnie nie tylko Lego może produkować ten wzór