Wpis z mikrobloga

@FWNietzsche: Pytanie do wielbicieli domowego kina:

Lepiej wybrać Google Chromecast czy jakiś Android TV BOX lub PC z Kodi?

Obecnie używam Kodi pod Libreelec na komputerku z bardzo słabym prockiem amd e-350. Próbowałem korzystać na tym z HBOgo i Netflixa, ale gdy już udało się skonfigurować, to nadawcy coś zmieniali i znów przestawało działać.

Mam do tego leciwy projektor, który ma wejście dsub oraz dvi, ale to dvi zdaje się nie obsługiwać sygnału z HDMI. Dlatego musiałbym jeszcze zaopatrzyć się w przejściówkę HDMI -> dsub + minijack dla audio

#kinodomowe #chromecast #kodi #libreelec #projektor
  • 9
@dolOfWK6KN: A czy już rozwiązali problem płatnych streamingów HBO i Netflix? Słabo wygląda odtwarzanie muzyki z kolekcji MP3, bo kodi tworzy po swojemu albumy ignorując strukturę katalogów i opierając się tylko na tagach. Zmiana tagów też nie pozwoliła na utworzenie sensownych albumów :-|
@FWNietzsche: Ja polecam android box + kodi.
Miałem wcześniej Raspberry z kodi, teraz Xiaomi MiBox i to jest duży przeskok - Spotify, Netflix, Youtube itp mam jako apki na androida przez co są bardziej responsywne i ładniejsze niż te tworzone przez społeczność Kodi, natomiast Kodi mam jako osobną apkę i używam jej właściwie tylko do oglądania filmów i seriali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@anthoris: Myślę, że na każdym android boksie będzie to samo, jakby nie patrzeć YouTube, Sklep Play itp wymagają konta od Google i działa to podobnie do telefonu na androidzie - tam też od pierwszego uruchomienia podpinasz konto.
Pewnie alternatywą byłoby znalezienie sprzętu na którym można zainstalować LineageOS i nie instalować usług od Google, ale imho gra nie warta świeczki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NieLubieZiemniakow: osobiście uważam Smart w tv i Netflix i HBO działa. Do reszty tvbox na coreelec. Mam nadzieję że Panasonic długi będzie wspierał swojego smarta. Jak dotąd, dwa lata bardzo dobrze.
@anthoris: Jeśli masz już SmartTV na którym jest możlwiość zainstalowania tych najbardziej generycznych apek typu Spotify, YouTube, Netflix, HBO itp to faktycznie Android Box dubluje trochę funkcjonalności.
Ja mam telewizor bez smart i tutaj android box sprawdza się super bo ma w sobie oficjalne apki + możliwość instalacji kodi.