Wpis z mikrobloga

Cześć,

Mam takie pytanko architektoniczno-prawne. Czy ktoś widział gdziekolwiek definicję ZABUDOWY WIELORODZINNEJ?
Mam działkę na której mogę zabudować 50% jej powierzchni przy czym max 40% powierzchni działki to zabudowa wielorodzinna. Czy mam traktować to jako 40% działki to budynki wielorodzinne czy 40% działki to budynki wielorodzinne wraz z przynależnymi parkingami, zielenią i placami zabaw?

#architektura #budownictwo #prawo #deweloperka
  • 5
@theximon: 40% działki to budynek (budynki) wielorodzinne, 10% jakaś dodatkowa zabudowa (wiaty śmietnikowe itp) - tak bym to rozumiał

Place zabaw i parkingi powinny być określone przez minimalną powierzchnię terenów biologicznie czynnych
@bynon: Tak, te 10% to zabudowa willowa (czyli wielorodzinna ale określona jako budynki do 12 mieszkań). Chodzi mi o to czy termin zabudowa wielorodzinna oznacza budynki + parkingi + place zabaw + zieleń czy zabudowa to zabudowa czyli tylko budynki mieszkalne i gospodarcze?

Mamy różne interpretacje w firmie i nie ma konsesusu :P
@theximon: zabudowa to zabudowa, wg definicji "powierzchnia zabudowy" o określonej funkcji parking to powiezchnai utwardzona, trawnik to powierzchnia biologicznie czynna.
Powierzchnia zabudowy (Pz) – powierzchnia rzutu poziomego budynku w stanie wykończonym, wyznaczonego przez rzutowanie na powierzchnię terenu wszystkich jego krawędzi zewnętrznych.

Podstawa - Norma PN-ISO 9836:2015-12

p.s można poprosic o interpretacje planu w organie który go uchwalił, powinny tez być definicje w samym akcie