Wpis z mikrobloga

Śniło mi się takie coś, że aż muszę się ogarnąć i to przemyśleć, ale najpierw dziwne pytanie xd

Mówi się, że od miłości do nienawiści jeden krok. Dla większości wychodzi, że jest to możliwe (co chyba łączy się z jakością tej love, tak myślę), a w drugą stronę? Czy jest możliwe aby z nienawiści narodziła się miłość? Że tak samo dzieli ich jeden krok, tylko odpowiednia sytuacja/zdarzenie potrafi zmienić diametralnie to uczucie w zupełnie odmienne?

#pytanie #milosc #ankieta #rozowepaski #niebieskiepaski

Jak wyżej

  • Jest to możliwe, działa w obie strony 70.0% (21)
  • Absolutnie niemożliwe 30.0% (9)

Oddanych głosów: 30

  • 8
@lezkaniebieska: wydaje mi się że jeśli to szczera nienawiść to istnieje za dużo czynników które sprawiają że danej osoby nie lubimy, których nie da się olać ot tak, jeśli mamy doczynienia z jakimś czynem który ma zmienić nasze nastawienie, zakochać możemy się właśnie w nim, nie w osobie, ale to wyjdzie tak czy inaczej z czasem
@JestemKowalemWlasnegoLosu: no tak, skoro miłość jest uczuciem dobra to nie może mieć szansy przejścia w coś doszczętnie złego jak nienawiść. Kochamy my, więc jakby druga osoba może mieć wpływ na rozstanie, na uczucie złości czy żalu, ale nie wydaje mi się aby szczera miłość mogła przeobrazić się w nienawiść pod wpływem tej samej osoby, która kochaliśmy naprawdę. Tak samo w drugą stronę. Nienawiść jest negatywem, więc można się zauroczyć być może,