Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków z #warszawa.

Tak się niefortunnie składa, że ja będę pracował na Ochocie, a żona na Pradze.
W takim układzie, gdzie najlepiej byłoby wynająć mieszkanie? Jakieś pomysły low-cost? Na razie jedyne co wydaje się być sensowną opcją to Mokotów, ale zakładam, że jest to dość droga i ruchliwa dzielnica (problemy z parkowaniem etc.)

Z góry dzięki!
  • 17
Ulica instalatorów cyz jakoś tak z jednej strony i ulica szwedzka po drugiej


@Conner: to albo Rakowiec i żona jeżdżąca kupę czasu na Pragę (dobicie się do centrum do M2) albo gdzieś przy M2 z dobrym dojazdem dla ciebie... Poleciałbym Pragę południe w okolicach Wiatracznej bo na szwedzka bedzie w sumie blisko tramwajem +M2 a ty na ochotę bedziesz miał 523+coś albo 188 ewentualnie 9. Ale grochow ma swoją renomę xD
@Conner: a ja bym polecała zorientować się coś przy trasie linii skm s3, dojeżdza na stacje Warszawa Praga - 2-3 przystanki od Szwedzkiej, zahacza o takie stacje jak Warszawa Rakowiec czy Warszawa Al. Jerozolimskie, omijasz korki, a pociąg jedzie ok 30 minut
@Conner: Weź pod uwagę jeszcze Targówek Mieszkaniowy. Na Szwedzką rzut beretem metrem, a na instalatorów sporo dalej ale też znośnie, bo metrem do Daszyniaka i przesiadka w tramwaj. Lub na odwrót. Okolice Instalatorów, czyli Rakowiec. Ważne, żeby chociaż jedno z Was miało blisko.
@slava: Hej, bardzo zaintrygowała mnie kwestia odradzania Mokotowa jako takiej dzielnicy wypadowej. Rozwiniesz temat? Właśnie o czymś takim myśleliśmy - Mokotów pośrodku do mieszkania i dojazdy dla obu osób krótsze. Z góry dzieki za szczegóły.
@Conner Mokotów jest chyba najbardziej zakorkowana dzielnicą.
Jest niby metro, ale w godzinach dachy tak przepełnione, jak na filmikach o indyjskiej kolei ( ͡ ͜ʖ ͡)
Wyżej dobrze pisali, aby szukać w okolicach linii metra M2