Wpis z mikrobloga

@Zelber: za stroną:

There are numerous reasons for this. One could be lack of good data. For example some areas have always some clouds and as VIIRS overlay is composited monthly, it is impossible to get good quality data coverage for that month. It is also possible that the proccess used to make the global image is not perfect. It could simply be that the radiance actually decreased or that HPS
@namrab: @White_Magpie: @Zelber: Ok, mój błąd. Na stronie jest napisane żeby nie robić tego co ja zrobiłem. Ze względu na wiele czynników nie powinno się porównywać danych z różnych roczników. "The primary use is to show VIIRS/DMSP data in a friendly manner". Jeżeli chcemy porównać jak się to zmieniało na przestrzeni lat mamy stronkę: https://lighttrends.lightpollutionmap.info/
@Dumpster: nowe osiedla od razu mają oświetlenie, na wioskach też już mało która nie ma lamp - nic dziwego, że tak to wygląda. U nas mają zakładać w przyszłym roku :( smuteczek bo nie będę mogła oglądać nieba. Już mi światła znad miasta i innych wiosek przeszkadzały i musiałam czekać do późnej nocy. A teraz to już w ogóle.