Wpis z mikrobloga

Grałaś/graliście już w coś kiedyś? Bardziej by wam odpowiadały gry przygodowe czy ekonomiczne? Negatywna interakcja spoko? Planujecie grać tylko we dwoje, czy czasem w większym gronie?
@JagniecymFuterkiemWalekPokryty: negatywna interakcja to mądre słowo na możliwość bezpośredniego skopania dupy innemu graczowi a nie tylko wygranie na punkty na koniec gry. Niektórzy wolą gry w których współpracuje się między sobą. Na start spróbuj czegoś lekkiego żeby nie odrzuciło Cię już na etapie czytania instrukcji. Może neuroshima hex?
@StayOut: @joolekk: jeśli to ma być ktoś kto nigdy nie grał to imo This war of mine jak i Gloomhaven odpadają, a Wysokie napięcie dla dwóch graczy jest niegrywalne.
@JagniecymFuterkiemWalekPokryty: Polecam bardzo grę Na skrzydłach. Nie ma ani rycerzy ani zamków, tylko kolekcjonowanie okazów ptaków. Poziom skomplikowania niewielki, a gra wykonana jest świetnie. No i fajnie się gra we dwójkę, a i w 3 czy 4 osoby też można.
@JagniecymFuterkiemWalekPokryty: Jeśli jesteś z większego miasta (albo nie masz daleko do niego) to polecam znaleźć sobie jakiś pub nastawiony na spotkania przy planszówkach. Będziesz mogła przetestować kilka tytułów w krótkim czasie i wybrać co Ci odpowiada.
Bo póki co to jest trochę wróżenie z fusów. Widziałem wiele osób zaczynających dopiero przygodę z planszówkami, sam wprowadzałem wiele osób do tego hobby. I naprawdę ludzie reagują w zupełnie odmienny sposób.
Raz jeden różowy
@JagniecymFuterkiemWalekPokryty W moim sercu zawsze będzie Splendor, moja pierwsza "poważna" gra, nieskomplikowana i przyjemnie się gra. Bardzo fajne są też pociągi, czyli Ticket to ride (Są różne wersje map, ja akurat grałam tylko w wersję Europa). Możesz też zobaczyć grę Metropolia, również nie jest zbyt pokomplikowana i się nadaje na pierwszy raz.