Wpis z mikrobloga

Nie moge sobie znaleźć roboty jako grafik. Nie mam też w sowjej miejscowości gdzie pojsć na jakiś sensowny staż na miesiąc. Dlatego zastanawiam sie czy nie zrobić tego np. w Krakowie. Z tym, że nie tylko bede robil za darmo, ale i za to płacił, bo bede musial opłacić pokój, żarcie itp. więc załóżmy, że straciłbym za miesiąc jakieś 1400zł.
Myślicie, że warto coś takeigo zrobić? Są duże szanse, że mi sie to zwróci?

#grafika #praca
  • 5
@lastro: Kraków raczej słaba opcja, jak już to stolica, pytanie co sobą reprezentujesz na dzień dzisiejszy i czym konkretnie chcesz się zajmować. Jak podeślesz jakieś prace na pw to może będę mógł coś więcej powiedzieć/pomóc
@lastro: w Wawie jest sporo agencji które szukają na staż/juniora za 2,5/3+ netto. Zależy wszystko od portfolio. Do tego jakiś pokój na obrzeżach jeśli nie straszne Ci są dojazdy 1h do pracy. Byleby się zaczepić, potem jakoś to będzie :)
@Dr4c0: Ja wiem czy duzo.. na juniorow chyba nie za wiele tego jest. Jak ejst zapytanie w ogłoszeniu jaką chce stawke, to I tak nigdy nie pisałem wiecej niz 2500 netto, bo rynek jest ciężki. W sumie to chyba najczesciej psałem ze 2200, ale moze troche przesadzałem(przesadzałem?). Z jednej firmy z Warszawy miałem zadania rekrutacyjne, ale chyba nie poszło mi zbyt dobrze, bo sie nie odezwali.

Staże płatne rzadko znajduje, moze
@lastro: Z poziomu osoby która rekrutowała grafików - może pora zweryfikować portfolio i poprawić CV? Czasem firmy wolą zapłacić 200/500zł więcej ale mieć stażystę z zajebistym warsztatem niż płacić mniej za kogoś kto nie ma nic ciekawego do pokazania. I pamiętaj, im więcej w portoflio to nie znaczy, że lepiej. Lepiej mieć 3/4 super dopieszczone prace niż 15 byle jakich.
@lastro: portfolio jest krytyczne w takiej sytuacji. Próg wejścia jest wysoki. Pokaz tu lub komuś ogarniętemu to co prezentujesz potencjalnym pracodawcom i popraw Lub rozwiń jeśli jest taka potrzeba. Już widziałem grafików z różnych dziedzin, którzy po kursach za 10k szukali pracy z #!$%@? portfolio i nic z tego :p