Wpis z mikrobloga

Czy w przypadku zwrotu 14-dniowego towaru zakupionego na allegro (od firmy) sprzedawca jest zobowiązany zwrócić koszt przesyłki zarówno od siebie do klienta jak i od klienta do siebie? Zwrot może być także z tytułu niezgodności z umową bo dostałem nie to co dostać powinienem.
Pytam bo jak uruchamiam formularz zwrotu zakupu to w "Razem do zwrotu" widnieje tylko kwota za przedmiot bez żadnego kosztu przesyłki.
Pierwotnie przesyłka była paczkomatem. Czy dzisiaj inpost już nie obsługuje darmowych zwrotów z allegro?
Dawno nic nie zwracałem.
#allegro
  • 18
Zwrot może być także z tytułu niezgodności z umową bo dostałem nie to co dostać powinienem.


@GleboZgryz: z tytułu niezgodności z umową to sprzedawca może doprowadzić do stanu zgodności (naprawa wymiana, dosłanie brakujących elementów), a nie zwrócić pieniądze tylko dlatego, że ty chcesz.
Czy w przypadku zwrotu 14-dniowego towaru zakupionego na allegro (od firmy) sprzedawca jest zobowiązany zwrócić koszt przesyłki zarówno od siebie do klienta jak i od klienta do siebie


@GleboZgryz: To chyba oczywiste że nie.
@Felonious_Gru: Jak to najlepiej załatwić przez ten formularz zwrotu towaru na allegro? Czy jak przez niego przejdę to naliczy się wszystko tak jak mówisz? Pytam bo nie widzę co jest na dalszym etapie tego formularza związanego z wysyłką. Żeby to zobaczyć muszę uruchomić procedurę a potem może być za późno by się wycofać.
@Felonious_Gru: Dostałem jakieś inne adaptery (brałem tego większą ilość). Niby adapter = adapter. Otóż nie, te które dostałem po prostu nieprawidłowo za słabo "łapią" chińskie ładowarki. Nawet nie to że wyskakują z nich, w ogóle nie dają się stabilnie podłączyć. To jest w zasadzie wadliwy towar i jednocześnie nie to co w ofercie.
@GleboZgryz: mam to wyklikać za ciebie? Napisałem Ci jak będzie xD


@Felonious_Gru: Nie, chodziło mi o to że żeby to sprawdzić muszę już uruchomić procedurę. Ael z tego co piszesz to i tak jestem na nią skazany (na ten formularz) ze względu na darmowy zwrot do paczkomatów. nie widzę innej drogi niż przez ten formularz jak chce się tego zwrotu skorzystać.
Sorry ale ja po prostu bardzo dawno tego nie