Wpis z mikrobloga

@emcepucu: Skąd te informacje? Według AL opłata 10% pobierana jest po dokonaniu płatności, nie będzie więc sytuacji, kiedy osoba kupuje i nie płaci, a prowizja zostaje naliczona. Chyba, że masz na myśli zwrot, ale na ich stronie jest zapis:

W ogłoszeniach z kup teraz lub z licytacją pobieramy opłatę - 10% ceny sprzedaży (ale nie więcej, niż 50 zł).

więc w przypadku zwrotu następuje odstąpienie od umowy i uważa się ją
@the_red: @GleboZgryz jak ktoś nie zapłaci to jeszcze spoko, nie pobierają tych 10%. U mnie kontrahent zapłacił, ale finalnie transakcja nie doszła do skutku i chciałem mu odesłać hajs przez Allegro Finanse - tam się okazało, że w ogóle jakby takiej aukcji nie było i koleś mi podesłał numer konta w wiadomości. Czyli w skrócie jak ktoś już zabuli za przedmiot, a potem będzie chciał zwrócić albo zrezygnuje to i tak
@emcepucu: Faktem jest, że Allegro Lokalnie zostało bezmyślnie okrojone z wielu funkcjonalności. Nie ma formularza zwrotu prowizji, ale może ugrasz coś kontaktując się z działem obsługi klienta i opisując swój problem. Próbuj. ;)
@the_red: dostałem odpowiedź: "W przypadku transakcji zawieranych między osobami prywatnymi, a wyłącznie do takich dochodzi na Allegro Lokalnie, kupujący nie ma możliwości odstąpienia od umowy po zakupie" - czyli #!$%@? się, płać 10% od sprzedaży do której nie doszło
@emcepucu: To się nadaje na znalezisko. Faktycznie w nowym regulaminie jest mowa o opłacie naliczanej za obsługę transakcji. Sprytna sztuczka, bo zapis ten można dowolnie interpretować. Na przykład w taki sposób, że Allegro może pobrać opłatę nawet, gdy do transakcji nie doszło. Dlaczego? Bo co prawda, do sprzedaży nie doszło, ale obsługa została zrealizowana. Co ciekawe, w przypadku tej opłaty celowo nie ma mowy o 10% ceny sprzedaży, a o 10%
@waper: @the_red: ale jak to kupił i zero kontaktu? Jak kupił to przecież i zapłacił, nie? Zwrotów nie przyjmujemy bo sprzedajemy prywatnie... bałbym się raczej paczek pobraniowych bo wtedy rzeczywiście odbiorca może nie zapłacić
@waper: no to debil... dlatego nie dodałem opcji pobraniowej, dotychczas o pobranie to poza portalami się dogaduję i jakoś leci, przynajmniej prowizji nie biorą. Wyślij typowi pocztówkę z przedsądowym wezwaniem do zapłaty (prowizja allegro i koszt przesyłki w dwie strony)