Wpis z mikrobloga

Jestem skazany na Polskę. Spędziłem za granicą kilka lat, ale mieszkając gdzieś gdzie mówi się w innym języku jest jak nieustanne bycie aktorem na scenie. Niby rozumiesz co do ciebie mówią, ale zawsze pozostaje wrażenie że wszystko jest zamglone i nie masz bezpośredniego kontaktu z rzeczywistością. Będąc za granicą tęsknie za Polską. Będąc w Polsce często nienawidzę jej. Ale za to rozumiem rzeczywistość w której funkcjonuję. Jak żyć panie premierze?
#polska #emigracja #przemyslenia
  • 9
@bartessns1: W moim przypadku też nie bariera językowa. Niby masz jakichś znajomych i życie towarzyskie, ale #!$%@?, to tak mnie boli jak np. nagle mam jakieś śmieszne skojarzenie i chcę powiedzieć np. żart o Krzysztofie Krawczyku, ale nagle zdaję sobie sprawę że przecież nie ma komu. Tego nic ci nie zastąpi. Wolałbym urodzić się w bardziej normalnym kraju niż Polska i w nim dorosnąć, ale skoro tak już się zdarzyło to
mnie boli jak np. nagle mam jakieś śmieszne skojarzenie i chcę powiedzieć np. żart o Krzysztofie Krawczyku, ale nagle zdaję sobie sprawę że przecież nie ma komu. Tego nic ci nie zastąpi. Wolałbym urodzić się w bardziej normalnym kraju niż Polska i w nim dorosnąć, ale skoro tak już się zdarzyło to nic na to nie poradzę - nie mam wyboru.


@johnny_tomala: tak z ciekawosci gdzie za granica ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartessns1: znam białasów z Mozambiku, Kongo Zambii i świetnie sobie radza w życiu, bo w tych krajach zajebiście łatwo jest robić kasę, więc to nie jest wyznacznik
@johnny_tomala: Trzeba było nadrobić zaległości w kulturze lokalsów - obejrzeć kultowe seriale, obczaić najbardziej lubianych prezenterów tv (przydatne do rozmów z osobami w średnim wieku) itp. ( ͡° ͜ʖ ͡°)