Wpis z mikrobloga

Panowie jakich zwodów/mikroruchów warto się nauczyć. Jest tego multum ale bez przesady max 3 takie zwody które będą praktyczne i tyle.
Co do defensywy w obronie używacie l2+R2 do odbioru piłki to by to zadziałało trzymacie równocześnie czy musi to być na zasadzie puszczam L2 i wciskam R2 przy podaniu przeciwnika? Platforma ps4.
#fut
  • 15
@mrberto: Ball roll, drag back, fake shot. A drugie pytanie nie do końca rozumiem, ale ja trzymam L2+R2, kiedy bronię 1 na 1 albo rywal szuka opcji do podania, a puszczam L2 kiedy muszę nadrobić na sprincie dystans do rywala.
@mrberto: jeszcze musisz wcisnac odbior tradycyjny czyli kolko, nie puszczam L2 chyba ze musze gonic rywala, bo mi uciekl to wtedy tak, ale przy doskoku juz dzialam z L2 i stosuje L2 zeby "zahamowac" i zmienic kierunek biegu
oprocz tego polecam fake shot (kolko + podanie po kolei)
@iti1986: pomyliłem R2 to sprint. Ja używam w defensywie tak na 20 metrze R1 cofając się.. A l2 + R1 jak już rywal jest w polu karnym sprintu już nie używam chyba że sporadycznie to tak to ma działać? Czy robie błąd?
@mrberto: Robisz, bo samo L2 to jest to śmieszne poruszanie się w defensywie, tzw. jockeying. L2+R2 to jest ten sam sposób poruszania się tylko, że szybszy. A wciskając R1 przywołujesz dodatkowego zawodnika do pressingu i przeważnie robisz sobie dziury w obronie.
@RonSwanson: hmm to ja jestem dobry nie ma co.. A to są podstawy ehh. Ale może to śmieszne używając tego R1 dość często ten odbiór był skuteczny czyli pewno na farcie. To R1 kiedy należy używać?
@mrberto: Najlepiej sobie gierki treningowe odpal, tam chyba masz te wszystkie sposoby bronienia mniej więcej wyjaśnione. Nie ma jakiejś ogólnej zasady kiedy używać R1, po prostu jak chcesz przywołać sobie dodatkowego zawodnika do pressingu. Niektórzy w ogóle nie używają. Ja najczęściej jak gonię wynik i chcę szybko rywalowi odebrać piłkę. Ogólnie nie za bardzo się opłaca tego stosować, bo wiąże się to z grą na sporym ryzyku.