Wpis z mikrobloga

W moim staruszku #redminote3pro #xiaomi od pewnego czasu mam problem z gniazdem słuchawkowym. Wtyczka wchodzi do pewnego momentu ale nie do końca przez co nie da się korzystać ze słuchawek. Przy okazji samodzielnej wymiany baterii nie zauważyłem żadnych wybrzuszeń w gnieździe, patrząc 'do środka' też wygląda na proste. Co to może być?
  • 4
@badziebadla: Niestety nie ma nic - świeciłem latarką i czyściłem patyczkiem. Myślałem że to problem niedopasowanej tylniej klapki (kilka zatrzasków się połamało) ale po jej zdjęciu nadal nie wchodzi do końca.
@Sindarin: przejrzałem kilka tematów w internecie dotyczących takiego problemu i rozwiązaniem zawsze jest przeczyszczenie gniazda, może spróbuj też odkurzaczem, sprężonym powietrzem, albo ustami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A może problem leży w słuchawkach, może tam jack jest jakiś krzywy i nie zauważyłeś. Spróbuj z innymi. Niby durne porady, ale co innego może być? Jeśli stało się to bezpośrednio po wymianie baterii to może za mocno docisnąłeś obudowę
może spróbuj też odkurzaczem, sprężonym powietrzem, albo ustami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@badziebadla: Próbowałem sprężonym powietrzem (z odległości XD), mokrym patyczkiem higienicznym, nawet WD40 poszło w ruch ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie, to się stało już wcześniej niż wymiana baterii (swoją drogą greencell - polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Może później podjadę do jakiegoś serwisu, ciekawe co on