Wpis z mikrobloga

@Janusz44: Kupiłem sobie oto to cacko: aliexpress.com/item/4000340313204.html #radio #survival zapłaciłem 16,41 €
Na wypadek, gdyby zniknął prąd. Opis produktu na stronie #aliexpress możecie przeczytać. Chcę podzielić się własnymi wrażeniami na tematy nie omówione w opisie produktu i w komentarzach użytkowników.

1) Głośność jest słaba. Basów nie ma. Wystarczy do słuchanie radio w sytuacji ciszy z powody braku prądu (na taki wypadek kupowałem).
2) Głośność przy odtwarzaniu nagrań z karty TF/USB jest jeszcze słabsza! Nie nadaje się nawet na radio dla kuchni, bo dźwięk od gotowania jest głośniejszy.
3) Czułością odbiornika jest w miarę dobra w paśmie FM, ale nie jest rewelacyjna. Radioodbiornik z telefonu komórkowego lumia 535 ma lepszą czułość. Działa, ale rekordów w odbiorze stacji ze słabym sygnałem z tym odbiornikiem nie zrobić. W razie #blackout mam nadzieję na odbiór stacji lokalnej - nie więcej. W paśmie AM (fale średnie) czułość jest dobra. Można stabilnie odbierać #radio z #budapeszt na częstotliwości 540 kHz (nocą oczywiście), stacje z #rumunia i nawet z Wielkiej Brytanii.
4) Pasma fal długich (LW) niestety nie ma, odbiór https://www.polskieradio.pl/7,Jedynka z nadajnika w https://pl.wikipedia.org/wiki/RCN_Solec_Kujawski nie jest możliwy, niestety. Wiedziałem to przed kupowaniem, ale nie było innego wyboru.
5) Akumulator na 2200 mAh jest wewnątrz, nie ma łatwego dostępu.
6) Wystarczy na długo. Nie mogę dokładnie określić czas użytkowania dokładnie, ale gra długo. Ładuję raz w tygodniu, słucham kilka godzin dziennie.
7) Wygląd zewnętrzny jest świetny.
8) Korbka działa, panel słoneczny działa.
9) Dźwięk przez głośniki jest głośniejszy.
10) Odtwarzacz #mp3 jest bardzo słaby. Nie widzi folderów, gra zawsze od pierwszej piosenki, gra bardzo cicho.

Proszę zadawać pytania.
Pobierz Janusz44 - @Janusz44: Kupiłem sobie oto to cacko: aliexpress.com/item/4000340313204.h...
źródło: comment_vj6GcQ70tsK5bTAxboNU965cXGgqQb2B.jpg
  • 4
To co ty zaproponowałeś - to jest dobry towar, ale nie ma najważniejszego (w tym przypadku) - generatora prądu (korbka) i paneli słonecznej. Rozumiem, że jakość dźwięku w twoim radyjku jest znacznie lepsza. Co to czułości - man wątpliwości. Wiele ludzie piszę, że czułość jest wyśmienita, ale naprawdę tak nie jest.
@Janusz44: mam takie, rodzice mają takie. Łapie sygnał bez problemu tam, gdzie ich wcześniejsze radia w ogóle nie działały - zwykle gdzieś na zadupiu na rybach po jechaniu kilka kilometrów przez las

Zresztą mamy XXI wiek, więc nie przesadzajmy z tą czułością, chyba że chodzisz w foliowej czapeczce i chowasz konserwy pod podłogą na wypadek wojny, to wtedy ok

Ale w takim wypadku raczej byś miał większy panel solarny do ładowania,
więc nie przesadzajmy z tą czułością


@Norskee: Chodzi mi o konkretny odbiór konkretnych stacji w konkretnym miejscu. Mam stacjonarne radia Philips i Sony i wiem dobrze, co może obierać odbiornik radiowy w tym konkretnym miejscu. Oprócz tego, mam stare telefony komórkowe SonyEriccson Xperia U20i i lumia 535 - czułość w wszystkich tych ustrojstw na tym samym poziomie mniej-więcej. A tym radyjko co kupiłem - gdzieś na poziomie 8/10 ot tego poziomu,