Wpis z mikrobloga

#matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

W Chinach też istnieje odpowiednik polskiego RCB (Rządowego Centrum Bezpieczeństwa). Czasem można dostać informację o zbliżającym się tajfunie czy trwającej suszy. Jednak zdarzają się też SMSy propagandowe.

Dostałem przed chwilą taką wiadomość od operatora:

Najciekawsze "wartości" wyróżnione ( )

Po przetłumaczeniu na język polski
[Informacja publiczna] Pozwól, że przypomnimy Ci o głównych wartościach socjalizmu: dobro kraju, demokracja, kultura, harmonia, wolność, równość, sprawiedliwość, rządy prawa, patriotyzm, oddanie nauce i pracy, uczciwość i zaufanie, przyjaźń. [Biuro kultury miasta Shenzhen]


#chiny #swiat #propaganda #ciekawostki
matiwoj11 - #matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

W Chinach też istnieje od...

źródło: comment_7Ti1vDdDSRkYVZxB3qfQ7nS7yEovntG1.jpg

Pobierz
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@matiwoj11: mama mojej dziewczyny pracuje w takim centrum do spraw kryzysowych odnośnie pogody jak wspomniałeś i te wiadomości ze screena pochodzą z osobnego departamentu odnośnie szerzenia idei komunizmu (oczywiście propagandowe w 100%).

Warto też nadmienić,że te wartości które wyróżniłeś są inaczej odbierane w Chinach. jak rozmawiałem z Chińczykami na temat demokracji to dziwili się jak mówiłem że oni nie mają demokracji( ͡° ͜ʖ ͡°) z tego co
@matiwoj11: wszędzie są. W szkołach też, na autobusach. W mieście, w którym mieszkałem cały czas leciały w autobusach jakieś filmy propagandowe na telewizorach. Maszerująca armia Chin, jakieś tam bzdety od pana Xi itd. Nie mój klimat. Do tego wszędzie Mao. Z drugiej strony cieszył mnie fakt, że prawie wszędzie widziałem jakieś odniesienia do nauki, no i całkowity brak symboli religijnych.
Fotka z jednej z moich klas xd
boguchstein - @matiwoj11: wszędzie są. W szkołach też, na autobusach. W mieście, w kt...

źródło: comment_WdYQy5ETkSNIuOUl3orEONScsGlZCeDW.jpg

Pobierz
民主


@matiwoj11: też się kiedyś nad tym zastanawiałem, bo taki zestaw hasełek propagandowych znaleźć można praktycznie wszędzie i nawet w tej samej kolejności. No i 'minzhu' również przykuło moją uwagę. Z naszego punktu widzenia Chińczycy są pod rządami autorytatywnymi. Ale Chińczykom cały czas wmawia się, że ich władza (主) wywodzi się z ludu (民), jak za czasów Mao, który wybrany był przez lud.

Przewodniczący Mao tak oto rzekł:

我们的民主不是资本阶级的民主,而是人民民主,这就是无产阶级领导的、以工农联盟为基础的人民民主专政。


"Nasza demokracja