Wpis z mikrobloga

Piąty post z serii #roslinyowadozerne ( )
Dzisiaj krótko o muchołówkach, które są bardzo popularnymi roślinami ze względu na zamykające się bardzo szybko pułapki. Zdolność do ruchu jest możliwa dzięki przewodzeniu impulsu nerwowego powstałego w skutek dotknięcia jednego z 6 włosków znajdujących się na środku płatów pułapki. Ale to nie wszystko, roślina nie zamknie się od tak! Żeby to nastąpiło, potrzebne jest dwukrotne naruszenie - 2 różnych/tego samego włoska - w czasie 20 sekund. Możemy więc wysnuć wnioski, że muchołówka potrafili liczyć, a nawet ma swego rodzaju pamięć ( ͟ʖ)
Roślina ta żyje często znacznie krócej niż mem w internecie, a to wszystko przez kilka błędów początkujących :c Oto krótki poradnik jak sprawić, żeby muchołówka rosła pięknie przez kolejne lata:
-dużo, duuuużo słonka! A najlepiej balkon (wiosna, lato, jesień)
-miękka woda, np demineralizowana- właściwie zerowe ryzyko wykwitów w podłożu, a i roślina będzie się lepiej czuć; podlewamy co kilka dni, żeby podłoże było wilgotne
-nie karmimy, roślina nie umrze nawet w sterylnych warunkach! A jeśli już bardzo chcemy, to mucha raz na max 1-2 tygodnie
-nie drażnimy pułapek, bo przez to traci masę energii, a pułapki po 3-4 zamknięciach obumierają :<
-zimowanie-chłodne miejsce i mniej wody na okres zimy, muchołówki idą spać z niedźwiedziami ʕʔ
Na zdjęciu prawdopodobnie dionaea dentate, ale zgubiłam etykietkę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#hobby #atencyjnyrozowypasek
Vic124 - Piąty post z serii #roslinyowadozerne (✌ ゚ ∀ ゚)☞
Dzisiaj krótko o muchołówk...

źródło: comment_Rmh0JvIGrWfKsAcKMXYNuciLnGjSEZNZ.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Vic124: A propos zimowania, coś więcej podpowiesz? Do piwnicy wylądowała przy oknie co prawda - ale chłodniej ma, tylko kwestia podlewania mnie zastanawia - też dbać o wilgotne podłoże,czy już tutaj nie koniecznie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vic124: ja miałem muchołówkę co mi nie "dojrzewała". Cały czas była zielona, lekko różowa w środku i dalej tylko usłuchała. Nawet jak ją chciałem nakarmić muchą to się nie zamykała. Co mogło być powodem? Za mało słoneczka? Cały czas miała wilgotną glebę, można wgl przelać te roślinki?
  • Odpowiedz
@Snurq: w naturze też nikt ich nie obcina, usuwa się je bardziej ze względów estetycznych (tak naprawdę to jakoś mi się nie chce ¯\_(ツ)_/¯)
  • Odpowiedz
@Snurq: @Vic124: Gdzieś czytałem,żeby usuwać tylko już te suche i to z wyczuciem, bo z nich do końca roślina bierze składniki odżywcze. Gdzieś taki fajny pdf opracowany o hodowli muchołówki mam zapisany, choć OP pewnie to wie i bez opracowań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Vic124: Moja dostawała cały sezon karaczana tak raz na tydzień jak mi się przypomniało + non stop coś trawiła. No i nie umarła. Nawet zakwitła skubana. Przy okazji pułapki ma co najmniej 2x większe niż jak ją kupiłem.
  • Odpowiedz
  • 1
@Vic124:

Możemy więc wysnuć wnioski, że muchołówka potrafili liczyć, a nawet ma swego rodzaju pamięć ( ͟ʖ)


Najinteligentniejsza roślina od śmierci Stephana Hawkinga ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz