Wpis z mikrobloga

Cześć!
Który byście wybrali z poniższych i dlaczego? :)
https://allegro.pl/oferta/dell-latitude-7400-2w1-fhdt-i5-8365u-16-256x-3nbd-8418296281?
https://allegro.pl/oferta/hp-elitebook-1030-g3-x360-i5-8350u-16gb-256pcie-3y-8638054913?
https://allegro.pl/oferta/dotyk-lenovo-thinkpad-x1-yoga-i7-16g-256g-w10p-lte-8626270943

Na notebookcheck.net spędziłem długie godziny, te 3 modele zostały na placu boju. Chcę zapłacić właśnie w granicach 5000zł z systemem win10 pro.
1. Gwarancja i serwis - zdecydowanie Dell i HP
2. Wygląd - pierwsze miejsce Dell, drugie HP
3. Wyposażenie - Lenovo (modem LTE, trackpoint, rysik, fizyczna zasłona kamery)
4. Cena - HP (podobno sprzedawca może dorzucić modem LTE za 300zł - warto?)
5. Praca na baterii - dobre pytanie, prawdopodobnie będzie podobnie.

#laptopy #komputery #dell #lenovo
  • 6
1. Gwarancja i serwis - zdecydowanie Dell i HP


@takrodzisiegniew: Wszystkie 3 to refurby, gwarancję della musisz przepisać na siebie, a oni danych pewnie nie mają, lenovo Polska ci nie zrealizuje tej na yogę, a co do hpka to ciekawe ile tej gwarancji door to door zostało. Allegro powinno banować tych Januszy, którzy sprzedają refurby jako nowe, jakby mieli Rigcz to by je chociaż oznaczali jako używki jak Okoliczny i sprzedawali
@Pustulka: To że są to refurby delikatnie zaznaczają w treści aukcji.
Sprzedawaca DELLa twierdzi, że wszystko załatwia bez problemu i przepisuje, w komentarzach ludzie same pozytywy.
HP jutro sprawdzę ile jest gwarancji, bo będę go oglądał, także wezmę numer seryjny.
Jeśli chodzi o serwis Lenovo, to i tak wiadomo, że w Polsce jest z nimi dramat, także bez większego znaczenia czy to Lenovo Polska czy gwarancja sklepu.
A da się ocenić
@takrodzisiegniew: Yogę bym skreślił, a później już jest ciężko, bo też 13,3 vs 14 cali, lżejszy vs cięższy. Hpek będzie miał door to doora, dell nbd jak da się przepisać, natomiast oba mają obce klawiatury za którymi ja osobiście nie przepadam, innej niż amerykańska, która w PL obowiązuje nie toleruję. Na 14-stce się bardziej komfortowo pracuje, lżejsza 13-stka będzie lepsza jako tablet do łóżka.
@Pustulka: Generalnie mam identycznie przemyślenia. Dla mnie klawiatura w wersji UK to żadna różnica. Niemiecka to już faktycznie lipa i bez stickerów by się nie obyło - z HP sprawdzę to jeszcze na miejscu.
A co uważasz na temat przydatności modemu LTE? W dobie stawiania hotspota na telefonie w parę chwil, warto w to inwestować?
Na koniec chciałbym zapytać, czy rysik może być przydatnym narzędziem do tworzenia prezentacji?
@takrodzisiegniew:

Jeśli chodzi o serwis Lenovo, to i tak wiadomo, że w Polsce jest z nimi dramat, także bez większego znaczenia czy to Lenovo Polska czy gwarancja sklepu

Nie zgodzę się.

Gwarancja i serwis - zdecydowanie Dell i HP

Dell wydaje mi się, że ma lepszą jednak. HP ma swoje głupie warunki, jak np. sprawdzanie ile danych zapisał dysk.

Nie będzie Ci bezpieczniej za jakieś 5,5k kupić nówkę, np. Latitude 5300
@Vasek: widzę, że ilu użytkowników, tyle sprzecznych opinii ( ͡° ͜ʖ ͡°) i bądź tu człowieku mądry i dokonaj rozsądnego wyboru.
Brałem tego Della pod uwagę, jednak przegrał z uwagi na nieatrakcyjny wygląd. 1,93cm wysokości - pewnie można go, w razie zagrożenia, używać jako broni miotanej :D