Wpis z mikrobloga

@roszej "zazwyczaj" - to słowo klucz. A na serio - żarówka na 24V (tzw. piwniczna) i jak masz potencjał na rurach - zacznie świecić. Wiem z autopsji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@grucha_88: ja tak miałem bez włączania pralki. Prysznic kopał. Kable miedzanie, brodzik nieszczelny, woda się zbierała i nasiąkała w ścianie i było przebicie do kabli. A że kable stare to bez izolacji
@adekad:
Niekoniecznie, możoliwe że z tej strony jest podłączony przewód tyle że w puszce która jest dość daleko już nie. Poprzez indukcję na przewodzie PE pojawia się potencjał :)

@Gadgetztan:
Jak nie możliwe? Prąd ma drogę wejścia i wyjścia z obwodu, tzn ma możliwość przepływu. Do tego na bolcu PE jest odłożony jakiś potencjał który umożliwia przepływ prądu do rury która tego potencjału nie ma :)

@forever__green:

Powinno, opcje
@matibu06 u Ciebie wywali. Rury zazwyczaj są uziemione albo ciecz w instalacji uziemia w którymś miejscu. Na tym zdjeciu ma faze na bolcu uziemiajacym A instalacja grzewcza działa jak PEN. Standardowo w łazience z wanny puszczasz linkę miedziana PE do rozdzielnicy na roznicowke.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krafti: jak może u mnie wywalić? Zakładając że nie mam róznicówki? Na tym zdjęciu albo jest faza na bolcu, albo na rurach, kwestia tego gdzie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)