Wpis z mikrobloga

@dioxis: Nie, to jest jeden z możliwych przewoźników ASS. Zresztą sprawdź sobie w szczegółach zamówienia przy numerze trackingowym - będzie jak wół stało Aliexpress Standard Shipping. Niestety wybranie tej formy wysyłki nie gwarantuje, że będzie 0045.
  • Odpowiedz
@dioxis: u mnie od paru dni jest wysłanie z kraju nadania.
@Kibicpl: gdybym wiedział że wysyłają Singapurem i że jest druga opcja z Polski to na 100 % bym z niej skorzystał. Trudno kiedyś musi być ten pierwszy raz. Te 72 zł to jest razem z opłatami manipulacyjnymi czy sam VAT?
  • Odpowiedz
Wszystko zależy od tego pod jaki podlegasz urząd celny. WER Zabrze czy inne podkarpackie masowo trzepią przesyłki i dowalają VAT. Sam mieszkam w takim województwie w którym nie ma z tym większego problemu. Ostatnio odbierałem Oclean X, kilka sztuk kolimatorów czy innych Mi Bandów wysłanych Singapore Post i wszystko dochodziło bez dodatkowych opłat. W przypadku BIPa zależało mi na czasie i te 4 dolary nie robiły mi większej różnicy.
  • Odpowiedz
@Szym3kSzym3k: taka statystyka byłaby trochę bez sensu bo wszystko zależy od zawartości przesyłki, a np z aliexpress prawie wszystkie telefony idą pocztą singapurską (ASS), więc VAT pojawia się częściej niż w przypadku np. China Post.
@Andczej
  • Odpowiedz