Wpis z mikrobloga

Orientuje się może drogie mireczki jak wygląda przystosowanie samochodu na potrzeby osoby niepełnosprawnej. W naszym wypadku SM niedowład nóg. Bardziej opłaca się kupić auto już przystosowane czy przystosować swoje? Auto kupione 2 lata temu 5 letnia skoda octavia kombi. Gdzie można auto przerobić w okolicach #slask czy są jakieś dotacje z tego tytułu? #sm #stwardnienierozsiane #niepelnosprawni #samochody #
  • 6
@Azura Na motokillerze kiedyś ktoś passata bodajże robił właśnie że sterowaniem ręcznym. Jakbyś poszukał w googlu to pewnie się znajdzie, dobrze byłoby się bezpośrednio z właścicielem spróbować skontaktować.
@Azura: ja co prawda, nie mam SM, ale jezdze na wózku. Kupiłem najpierw auto, potem pojechałem do Warszawy do firmy, która zajmuje sie przystosowaniem. Zapłciłem za całosc 3.000 PLN i mam gaz oraz hamulec w reku tzw. RGH II
Autem moze jezdzic zarówno osoba sprawna, bo pedały na swoim miejscu jak i niepełnosprawny.
@Azura: na samo SM raczej nie będzie żadnego dofinansowania, bo choroby neurologiczne są traktowane jak problem nawet nie drugiej czy trzeciej kategorii, tylko piętnastej minimum - sprawdź jak śmiesznie niską rentę można dostać na SM i jak trudne są warunki otrzymania.

A co do samego samochodu - ja bym się nie odważył prowadzić jak mam SM, no ale... Najlepiej znaleźć specjalistę od przerabiania aut gdzieś na googlu i fb, aczkolwiek nie