Wpis z mikrobloga

Cześć wykopki. Zamówiłem sobie wczoraj Redmi Note 8 z dostawą z PL. Jednak wiele osób, które kupiły go kilka godzin wcześniej niż ja, otrzymały już numer śledzenia i ich paczka wyruszyła z Francji. Reszta do tej pory nie otrzymała nic, więc obawiam się że sprzedającemu towar wyszedł z magazynu i będzie czekał na dostawę albo pośle towar prosto z Chin, a wtedy pewnie dojdzie VAT.
Teraz pytanie, czy jeśli anuluję zamówienie, to otrzymam zwrot pełnej kwoty? Płacone przez Przelewy24 bank ING.
#aliexpress #alipaczka #przelewy24
  • 14
@factislite: Miałeś troszkę pecha lub się spóźniłeś miałem go w koszyku z kuponem sklepu i kuponem 15/100 za 607 zł ale w końcu z niego zrezygnowałem. Na ceneo w Polsce chodzą chyba po 680 zł.
@factislite: Ja mówię o wersji 4/64GB przed północą ostatniego dnia promocji była wrzutka na pepperze, wychodził 607 zł wersja 4/64 z wysyłką z Polski ale się rozmyśliłem. Nie miałbym co z nim zrobić, przez pół godziny się zastanawiałem czy może na jakiś handel ale za 50 zł zysku nie chciało mi się "bawić".
@factislite: to ze wysla z Francji nie oznacza ze nie bedzie vatu. Jesli bedzie wielkie CN22 na opakowaniu, to vat jak najbardziej mozliwy, bo nie odprawiono przedmiotow we Francji, tylko byl to kraj tranzytowy.

Jesli tel zostanie wyslany z Chin, masz jak najbardziej prawo domagac sie refundu, ale co do zwrotu VAT to to juz loteria. Jesli typ mial napisane na aukcji, ze nie pokrywa zadnych podatkow i oplat, to ciezko
@dzieju41: dziwna rzecz, na allegro u Bestceny 850zł a Proline 750zl :D może trzymają teraz niższe ceny po aferze..

@PurpleHaze: dzięki za konkretną odpowiedź! :) Skontaktowałam się ze sprzedającym i zapytałem też czy mogę anulować, bo to w końcu on musi się zgodzić.
Robi się ciekawie, jeden użytkownik otrzymał takiego maila :D


W skrócie, firma logistyczna z Francji nie akceptuje ich przedmiotu ("nie akceptują przedmiotu, w tym tymczasowego Li-BATTERY") cokolwiek to znaczy i chcą zorganizować wysyłkę prosto z Chin dając w rekompensacie kupon na 5$ albo zwrot 2% kwoty.