Wpis z mikrobloga

Zaparkowałem na miejscu dla niepełnosprawnych pod blokiem na osiedlu zamkniętym bramą (teoretycznie bo akurat od tygodnia jest zepsuta i otwarta). Wiem, nie powinienem ale nie było już miejsca bo wszyscy wykorzystują otwartą bramę. Jak jest zamknięta jeden gość niepełnosprawny parkuje może 2 razy w tygodniu. Dostałem wezwanie od SM a strażak mi powiedział, ze związek niepełnosprawnych sprawdza statystyki i nie mogą dawać pouczeń. Kwestia jest taka, że miejsce nie jest wymalowane na niebiesko (droga wewnętrzna) jest tylko znak pionowy. Jest szansa żeby się z tego wyratować? Ktoś miał podobną sytuacje? #mandat #parkowanie #krakow
  • 15
@imigran

Czy tzw. koperty, które nie zostaną przemalowane na niebiesko, przestaną być ważne i będą mogli na nich parkować kierowcy bez karty parkingowej?
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa reprezentuje stanowisko, że brak niebieskiej barwy nawierzchni (wymaganej przepisami technicznymi z zakresu znaków i sygnałów drogowych) nie zmienia znaczenia wymienionych wyżej znaków poziomych (P-20, P-24).

Kodeks wykroczeń stanowi, że: „Ocena zgodności zachowań kierujących pojazdami z przepisami ruchu drogowego należy do uprawnionych organów kontroli ruchu drogowego
@imigrant: imho parking na prywatnym osiedlu nie podlega pod jurysdykcje straży miejskiej, to są tylko miejsca parkingowe pomalowane na niebiesko które teoretycznie deweloper musi wydzielić ale tak naprawdę po oddaniu budynku nic nie stoi na przeszkodzie żeby zmienić przeznaczenie tego miejsca.
@goryll: Właśnie się pakuje

@Andczej też to znalazłem ale jak się ma stanowisko ministerstwa do zapisów prawa... piszą coś a później rzecznik czy inna miernota jest wysyłana żeby powiedzieć ze to co wprowadzili i tak nie ma znaczenia...

@BajerOp są oznaczenia droga wewnętrzna ale w sumie zaraz wyjdę zobaczyć dla 100% pewności

Najlepsze jest to, że gdyby po raz kolejny w tym roku brama nie była zepsuta to nie byłoby tej
@BajerOp: A jakie to ma znaczenie?
@janpaczulski: Sam parking może i nie podlega (chyba że ustanowiona jest strefa ruchu lub strefa zamieszkania), ale wszystkie prawidłowo ustawione tam znaki (pionowe i poziome, a więc także koperty) są już obowiązujące.
@imigrant: Samego parkowania na kopercie dla osoby niepełnosprawnej nie popieram (pamiętaj, iż jest to najbardziej surowo karane wykroczenie z zakresu postoju pojazdu - obligatoryjna laweta (ciekawe z jakiego powodu strażnicy od
@Tomcio_W: Tak, wiem że parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych jest beznadziejnym zachowaniem. Zaparkowałem tak, bo codziennie przechodzę obok tych miejsc i wiem ze tylko jedna osoba uprawniona tam parkuje i to bardzo rzadko a nie chciałem utrudniać innym wyjazdu