Wpis z mikrobloga

Mireczki. Jestem żywo zainteresowany instalacją Fedory Silverblue jako głównego systemu operacyjnego. Obecnie eksperymentuję na maszynie wirtualnej.

Na razie próbowałem uruchomić na nim vmware (bo będę potrzebował dostępu do windowsa) i niestety nie udała mi się ta sztuka. Po instalacji w toolboxie, gui zgłasza błędy każąc mi jakieś rebuildy modułów robić. Także na razie to jedyna rzecz, której nie udało mi sie zrobić.
Mam owszem VirtualBoxa i wygląda na to, że działa ok, ale wolałbym vmware.

Mało jest obecnie zasobów w sieci na temat tego OS'u, więc szukam nawet tutaj.
Jeśli ktoś chce się podzielić doświadczeniem, ma jakieś porady/ostrzeżenia to chętnie przyjmę :)

#fedora #silverblue #linux
  • 3
@szczesc_borze: nie znam silverblue, natomiast czy dobrze zrozumiałem że próbujesz odpalić wirtualkę wewnątrz wirtualki? To prawie nigdy nie działa, poza wirtualizacją robioną całkowicie w sofcie czyli qemu.

Jakieś rebuildy to trochę mało precyzyjnie - napisz co dokładnie wypisuje i czego próbowałeś, może tak łatwiej ktoś skojarzy.
@hitherto: Tak, próbuję, ale raczej jedynie zainstalować soft do obsługi. Na vboxie normalnie zainstalowałem lite linuxa i się uruchomił bez sprzeciwów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Natomiast ze względu na nietypowość silverblue, wygląda to obecnie tak jak na załączonym zdjęciu:
Mam poinstalowane open-vm-tools, więc wołanie vmplayera o vmware-config-tools.pl wydaje mi się trochę dziwne, bo to chyba zamienne jest, choć pewny nie jestem. W każdym razi, tego polecenia nie
szczesc_borze - @hitherto: Tak, próbuję, ale raczej jedynie zainstalować soft do obsł...

źródło: comment_olfldl20m8UnAITKy1HAVv7xZnq7Xm5r.jpg

Pobierz