Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mówi się, że powinno się spać dziennie chociaż 8 godzin.
Ja mam pytanie, jak to mam robić jako uczeń w maturalnej?

Samych prac domowych jest multum. Zaczynając od codziennych wypracowań, konspektów, po cotygodniowe sprawdziany z polskiego. (który zdaję, bo takie są wymagania. Czy ktoś powie mi, po co mi znajomość epok literackich i obrazu Ojca w Sklepach Cynamonowych w życiu? A, i doliczmy czas na czytanie lektur). Oczywiście, to nie jedyny przedmiot. Z angielskiego ciągłe kartkówki z gramatyki, po ~30-40 słówek dziennie. Podobnie z niemieckiego.
Samo to nie zostawia mi wiele czasu, a zdaję jeszcze rozszerzenie z matematyki i informatyki (to na własną rękę, bo złe rozszerzenie). Licząc dziennie po połowę arkusza z obu... to zajmuje też sporo czasu, nie jestem bystry, niestety.

Jakbym chciał tak robić codziennie, to na sen zostaje mi się 4-5 godzin. Albo to, albo czegoś się nie nauczę, i nie zdam matury.
Nie mam czasu nawet na naukę. Kiedy mam mieć czas na zainteresowania, na znajomych? :/

#szkola #matura

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 82
Nie mam czasu nawet na naukę. Kiedy mam mieć czas na zainteresowania, na znajomych? :/


@AnonimoweMirkoWyznania:

Mam cumplu dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka, że na studiach jest pod tym względem lepiej (choć to zależy od kierunku oczywiście), bo część wykładów możesz olać, często coś wypada, a czasem masz 1-2 dni wolnego w tygodniu. No a zła taka, że polecam się przyzwyczajać, bo po studiach przychodzi praca i to jest