Wpis z mikrobloga

#ford jego mać mnie dyma już mocno, zawsze bronilem samochodow Forda bo dobrze mi się jeździło ale to co się dzisiaj kolejny raz odjaniepawliło na serwisie Ford Store w Gdyni to mnie krew już zalewa.
Przy okazji wymiany opon i jakiejś tam akcji serwisowej przeprowadzono sprawdzenie samochodu przed zimą. Spoko luz, lepiej być na zimę przygotowanym. Po sprawdzeniu informacja - wyciek z pompy wtryskowej, wymiana około 4000zl. Oczywiście po rabatach dla stałego klienta. Sporządzono ofertę, dostalismy czas żeby się zastanowić. Dodam że auto ma teraz około 3 lat i ponad 90tys km. W domu olśnienia przecież przedluzylismy gwarancję przy okazji ostatniego serwisu. Ford Gwarancja12 do ręki i do salonu umówić się na wymianę. Na miejscu kiedy serwisanci zobaczyli gwarancję natychmiast stwierdzili że sprawę trzeba dokładnie sprawdzić bo przecież to moze tylko mały wyciek. Wymienili by uszczelnienia a to już nie podlega gwarancji. Doradzcie: zgodzić się na wymianę uszczelnień i płacić czy walczyć o wymianę pompy na gwarancji skoro tak się oferowali wcześniej. Jak dla mnie to zwykły skok na kasę.
Dodam tylko że za ostatni serwis płaciłem 5tys bo znaleźli wyciek na chlodnicy( oczywiście nie podlega gwarancji) wcześniej przy okazji zwykłego przeglądu oleje +olej w skrzyni, hamulce 4 tys zostało na miejscu. Ogólnie na samochodzie nie oszczędzam bo jeździ żona i dzieci ale wydaje mi się że wchodzę na jakiś wyższy poziom dymania mnie na kasę.

Może ktoś poleci jakiś dobry niezależny serwis Ford w okolicach Gdyni?

#ford #motoryzacja #serwis #fordgownowort #fordgalaxy
Pobierz mechanior - #Ford jego mać mnie dyma już mocno, zawsze bronilem samochodow Forda bo d...
źródło: comment_hyqZWhBZv2muhOjTXKVuDvRWREimBN0l.jpg
  • 185
@mechanior Jako niezależny obserwator stwierdzam, że to próba mocnego wyślizgnięcia się do Twojego odbytu. Nie daj się, masz wszystko na papierze. Spróbuj może zagadać do Ford Polska bo takie krzywe akcje to dla nich mocna strata wizerunkowa. Nie od dziś wiadomo, że koncerny najwięcej zarabiają na naprawach w ASO / częściach zamiennych a nie na samym produkcie - samochodzie - więc taka zagrywka wpisywałaby się mocno w ichniejsze praktyki. Wołaj jeżeli będziesz
  • 34
@Blahblahaa
@Piro3202
@trolljaskiniowy

5k za chłodnicę, jakieś 4 tysiące za wyciek zapewne spod jakiejś uszczelki, nie wiem ile musiałbym zarabiać żeby dać się tak #!$%@?ć jak OP czy inni wspomniani właściciele nowych aut we wpisach, ale no nawet zarabiając wykopowe 15k miesięcznie to z szacunku do pieniądza i do siebie samego bym się tak nie dał xD ludzie kupują nowe auta za masę kasy, po czym na wymianę jakiś pierdół wydają kwoty,
@papaj_21_37 to że z pompą będzie coś zrobione to bardziej niż pewne. Dla mnie nawet jeśli cieknie to powinna podlegać wymianie. Te 90tys to naprawdę mało. Poprzednie auto z tym samym silnikiem wytrzymało nam 212tys i nie było żadnych problemów.
@MentorPL Ford Polska poinformowany już jakieś 8godzin temu i cisza. Informowałem ich wcześniej kilka razy o tym jakie mam przeboje z tym serwisem i nic. Na dodatek to jest Ford Store czyli spełniają jakieś tam wymagania wyjątkowe żeby sprzedawać wersję typu Focus ST albo Vignale. Więc albo ktoś tu ma układy z centrala albo centrala ma to tak bardzo w dupie. Widać kasa się zgadza.
@vredot jak robisz w Trójmieście to daj namiar, albo na jakiś sprawdzony warsztat. Chociaż sprawę tej pompy to będę kontynuował u nich i męczył o tą wymianę skoro chcieli mnie wydymac i dali to na papier.
@mechanior Jeżeli siedzą cicho jak informujesz poprzez prywatne wiadomości to pomyśl nad napisaniem im tego publicznie na fanpage'u. Wpis na mikroblogu pozwoli zaindeksować w Google informacje na temat podejrzanego procederu, którego dopuszcza się Ford Store z siedzibą w Gdyni.
W sumie przemyśl zrobienie o tym wykopaliska. Już niejednokrotnie #wykopefekt sprawiał, że nagle pojawiały się odpowiedzi od firm a nikt nie lubi być dymany na kasę - inne Mireczki i Mirabelki myślę woleliby
ostatni serwis płaciłem 5tys bo znaleźli wyciek na chlodnicy.


@mechanior: Weź zmień serwis. Ja w tej cenie wymieniłem silnik. Mój gostek pracował w ASO, ale w pewnym momencie miał już tyle klientów pogwarancyjnych, że rzucił robotę i wcale nie jest tani jak na rynek lokalny.