Wpis z mikrobloga

Witam dronowe świry

Rozkminiam ostatnio kupno drona jako zabawki, raczej dla celów hobbystycznych, okazjonalnych, jakaś wyprawa w góry czy coś w tym stylu. Myśle sobie, że nie chce wydawać grubych tysięcy na to. Z dronów które już przejrzałem to chyba najbardziej podobała mi się jakość filmów z DJI Mavic Mini, kolory są troche przejaskrawione, ale dają radę. Pod uwagę brałem również Xiaomi FIMI X8 SE - jednak tutaj nie zachwyca mnie jakość filmów, wydawało mi się, że kolory są mocno matowe i sama ostrość i ilość szumów jest większa. Może się mylę. Hubsan zino chyba też tak sobie. Nie znam rynku dronów praktycznie w ogóle. Jakieś sugestie ?

#drony #dron #dji #xiaomi
  • 12
@powszechnielubianynick: Wiesz, wszystko jest spoko dopóki się nic nie stanie :) Jako operator bierzesz odpowiedzialność na siebie, każdy dron kiedyś spadnie xD (wiem co mówie :P ) i teraz pytanie na co spadnie albo na kogo xD mniej będzie bolało 249g Mavica mini niż prawie 800g FIMI xDDDD
@powszechnielubianynick najtaniej Hubsan Zino, kiepskie plastiki ale nagrywa całkiem dobrze, potem Fimi A3, ciut lepiej jak zino ale się nie składa, to dla mnie to skreśla, nowy Mavic Air Mini, wygląda bardzo dobrze, no ale cenowo wysoko, szczególnie za zestaw fly more, Fimi x8 najlepszy wybór ale co tak czytam na fb to ciągle coś się z nim dzieje, a to horyzont gubi, a to jakieś części z niego odpadają.

Dla mnie
@felixos: zażartowałem sobie, ale jestem w pełni świadom, że obowiązują tu pewnie reguły. Plan na kupno jest w powijakach, wziął się on stąd, że za rogiem black friday i licze na jakąś fajną okazję :D myśle o kupnie gopro 7 lub 8 również z racji świetnej stabilizacji. Posiadam xiaomi 4k plus i obraz jest świetny, ale przydałaby się stabilizacja. Jak dołoże do zestawu droga to całkiem fajne wakacyjne filmy będę mógł
@powszechnielubianynick latanie w górach raczej odpada. Park narodowy. Jeśli chcesz polatac w mieście to raczej bierz mini bo klasyfikacja wagowa na to pozwala. Zamierzasz podchodzić do egzaminu UAVO? Za pół roku zmieniają się przepisy więc może poczytaj i potem sam odpowiesz sobie co wybrać.
@mustafas00: Najczęściej awarie, mi kiedyś w Mavic Air padła bateria po 6 min lotu. Nigdy z nią nie było problemów, nagle podczas lotu dron spadł. Bateria poleciała na gwarancję bo nie szło jej nawet naładować (wymieniono na nową). Inny znajomy zaliczył kreta bo wleciał w niego gołąb xDDD. To jak samochód , jedziesz i zawsze jest szansa że staniesz na drodze :) ale w przypadku drona zawsze spadniesz na ziemie xD
@powszechnielubianynick: Wiem że żartowałeś :) co do gopro + mavic to już jest super zestaw żeby zrobić super pamiątki z wakacji. Jak już kupisz drona to koniecznie zainstaluj sobie aplikacje dronradar bo tak jak pisał mirek @ksab są miejsca gdzie obowiązuje całkowity zakaz lotów i możesz sobie narobić sporych kłopotów. I nikogo nie będzie interesowało że Ty tylko amatorsko i pamiątka z wakacji. Udanych lotów ale przede wszystkim lataj z głową