Wpis z mikrobloga

@LubieKiedy: Głównie temp wilgotność i barometr. Spróbuje tez podłączyć kilka czujników ds18b20 do jednego esp o ma kontrolować temperatury kotła c.o. (Zawór 4 drogowy i temperaturę kotłowni i na zewnątrz + ilość zużytego węgla (impulsy z podajnika) może jakaś mała stacja meteo.
@bi-tek: będę na następny sezon próbował sobie też coś podziergać na ESP. Największa zabawa jest imho z ogrzewaniem/chłodzeniem, bo domy murowane mają spory bezwład temperaturowy. Będę pewnie podpinał się pod pogodynkę z jakiejś pobliskiej stacji meteo, żeby dostać np. dane o nasłonecznieniu. Światło wpadające przez okna niewątpliwie podgrzewa chałupę.
@mateuszjestfajny: Po najmniejszej lini oporu. Przez ładowarkę od nokii bo mam ich kilka sztuk a i tak by leżały i się kurzyły bo są słabe - chyba 300mA

Myślałem tez nad przetwornikami 220-> 5v ale na razie je sobie daruje. (Te z aliexpress po ok 10 zł za sztukę)
@WuBe: Na razie to jest bardziej zabawka, dopiero jak uruchomię piec gazowy i po wymianie instalacji (a są problemy z instalatorem a w zasadzie terminami jego) to będę bardziej dokładnie się tym zajmował. Aktualnie to taki test bojowy i ciekawy jestem jak to wyjdzie. Samych cuzjników temperatury ma być ok 10-12 i chciałem to zrobić na xiaomi Aquara ale na razie ESP.

A i ja nie bedę miał podłogówki :/ stary