Wpis z mikrobloga

Większość z nich to będą zwykłe prostokąty ale jedna będzie miała, nazwijmy to, nietypowy kształt ;) nie mam miejsca ani sprzętu żeby kupić całą płytę i samemu przycinać, oklejać itp.


@sprayy:
Co do prostokątów OBI, Castorama, pewnie każdy większy budowlany.
A ten kształt to jaki? Bardzo krzywy? Jak duży?
@sprayy:
Jeśli to w miarę mały kształt to w OBI bym wyciął prostokąt, wziął do "męskiej szopy" (darmowy warsztat we Wrocławiu), tam przyciął wyrzynarką, oddał do OBI na oklejenie brzegów.
A nie mając dostępu do wyrzynarki - wypożyczyłbym, chyba nawet w OBI wypożyczają.
@sprayy: markety budowlane często mają możliwość cięcia na wymiar, ale nie wiem jak z oklejaniem.
Ja oklejałem sam w domu, starym żelazkiem (obrzeża miały fabrycznie nałożony klej termoplastyczny) a potem obcinałem brzegi nożem do tapet.
@sprayy: W Kato na giszowcu masz firmę Marecki. A co do samego oklejania, to kształty typu trójkąt, trapez są do zrobienia, ale już np jakaś "L" to tego Ci nie zrobią maszynowo i wątpię że ktokolwiek Ci to zrobi maszynowo.
@sprayy: to taki kształt najłatwiej będzie zrobić poprzez sklejenie formatek o kształtach prostych (trójkąt i dwa prostokąty), ale nie będzie to najładniejsza rzecz na świecie :)
@telane: otóż to, a ja chce zrobić jeden, nie łączony blat w tym kształcie :/ niby samemu bym to mógł wyciąć ale na 100% krawędzie nie będą idealnie równe i będzie to strasznie #!$%@? wyglądać
na 100% krawędzie nie będą idealnie równe


@sprayy:
Tej środkowej części nie da się wyciąć piłą z prowadnicą. Wiec tak czy siak ktoś to będzie musiał zrobić ręcznie.
Jeśli to blat, to ja jednak bym podzielił:


│······│
│······│

│·······\
│········\
│·········┌
│·········│············│
deryt - > na 100% krawędzie nie będą idealnie równe

@sprayy: 
Tej środkowej częśc...

źródło: comment_8pXIvybBgFzc8Nvu131SmLR1a2DEqxwS.jpg

Pobierz
@sprayy: Soma
Mają oddziały w Tychach, Chorzowie i Sosnowcu. Docinałem tam płyty na szafę. Ogromy wybór, przystępne ceny, w miarę szybkie terminy (na pocięcie 5 formatek czekałem niecałe 2 tygodnie).